Tüm İstanbul Semtlerine Günün Her Saati Kiralık Forkliftler
Hedef forklift olarak tüm müşterilerimize Kiralık forklift hizmetini en hızlı şekilde sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Aşağıdaki butondan hizmet verdiğimiz forklift kiralama bölgelerimizi görebilirsiniz.
Kiralık Forklift Bölgelerimiz

Silivri Kiralık Forklift

Silivri Kiralık Forklift

Silivri kiralık forklift ile güven ortamında işlerinize hız kazandırabilirsiniz. Forklift, ağır yüklerin kaldırılması için üzerinde bulunan çatallar yardımı ile yükün bir araca ya da rafa taşınması için kullanılan bir iş makinesi olarak görev görür. Bu makine genellikle palet üstüne yerleştirilmiş olan yüklerin taşınmasını ve istifinin yapılması amacıyla kullanılır. Gün içinde yapılan işlerde insan gücünün taşımada zorluk çektiği yüklerin taşıma ve istifleme işlemini yapan araçlara forklift adı verilir. Genel olarak büyük marketlerde ve yapı malzemesi satan mağazalarda bulunan bu araç ikili ve üçlü taraklı olarak çeşitleri bulunmaktadır.

Firma olarak bu alanda sizlere kaliteli bir hizmet olanağı sağlıyoruz. Silivri kiralık forklift hizmeti sunan firmamız yaptığınız iş ne olursa olsun hız ve maddiyat konusunda sizlere avantajlar sunar. Siz de bizi tercih ederek en hızlı şekilde ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Forklift Hangi Yerlerde Kullanılır ve Taşıma Kapasitesi Nedir?

Forklift, asıl amacı taşıma işlemi olan bu araçların yük kapasitesi 0,5 ila 40 ton arasında değişim göstermektedir. Uzak mesafelerden ziyade daha çok kısa mesafeler için kullanılmakta olan forkliftler, ilk olarak 1800 yıllarında kullanımı yaygınlaşmıştır.  İlk dünya savaşı sırasında askeri mühimmatların yüklenmesinde mermi ve silahların taşınmasında ve dağıtımının yapılmasında kullanılmıştır. 1950 yılları içinde gelişim gösteren bu alete manevra yeteneği kazandırılmıştır.

Bu sayede kullanım kolaylığı daha da arttırılmıştır.  Teknolojinin gelişimi sırasında tüm cihazların yenilik kazandığı gibi Forkliftler de kendini yenileyerek 2000’li yıllarında yakıt hücresi eklemesi yapılmıştır. Bu sayede yakıt sıkıntısı olmayan, çok rahat hareket kabiliyeti sunan, dayanaklı ve sağlam bir taşıma aracı icat edilmiş oldu. Biz de bu bilinçle işimize sarılıyoruz. Silivri kiralık forklift hizmeti verirken araçlarımıza hak ettiği bakımı yapıyoruz. Böylelikle size en iyi şekilde hizmet veriyoruz.

Silivri Kiralık Forklift Hangi Görevi Görür?

"<yoastmark

Kaldırdığı büyük ağırlıklara bakılacak olunursa eğer işyeri sahiplerinin büyük bir iş yükünü üstlenen forkliftler genel olarak ağırlıkların kaldırılıp indirilme işi ve sevkiyat sırasında büyük bir yardım görevini üstlenmektedir. Ayrıca kamyonların üzerinde bulunan plakaları yükleme ve boşaltma konusunu gayet rahat bir şekilde yaparak birçok personelin yapamadığı işleri pratik bir şekilde halledebilmektedir. Silivri kiralık forklift hizmeti aldığınızda firmamız size detaylı olarak bilgi aktarımı yapacaktır.

Silivri Kiralık Forklift işlemi Neden İşletmeler İçin Bu Kadar Önem Taşıyor?

Forklift makinelerini kiralamak şirket sahiplerine sağlayabileceği yararlar ile ilgili en önemli husus iş gücünün yükselmesi ve zamandan kazanma gayet yerinde bir sebep olacaktır. En az 5 ya da 10 işçinin saatler sürecek olan taşıma işlemini sadece bir operatör çalışan ve Forklift makinesi ile birkaç dakika içinde yapılan işin tamamlanması mümkün olmaktadır. Forklift makineleri yalnızca iş kolaylığı sağlamaz, aynı zamanda insan sağlığı açısından da büyük fayda sağlamaktadır. Bu şekilde çalışanların sağlığı da koruma altına alınmış olur. Kiralamada Silivri kiralık forklift firmamızı tercih edebilirsiniz.

Sevkiyat sırasındaki malzemelerin yüklenip indirilmesi ve sevkiyatının yapılması sırasında kullanılacak olan Forklift makineleri oluşabilecek iş kazaların da en aza indirilmesinde büyük bir oranda yardımcı olur. Sürekli olarak rutin bakımları yapılmış olan Forklift Makinelerini uzman bir operatörler tarafından kullanımı yapıldığında uzun yıllar filolarda büyük bir hizmet sunabilecektir. Bu araçları gerçek bir eğitim gören sürücülerin kullanmasına izin verilmelidir. Bu uyarı dikkate alınmayarak sıradan bir işçinin kullanmasına izin verildiği takdirde çok ciddi tehlikeli sayılabilecek sorunların doğmasına neden olabilecek bir cihaz olabilmektedirler.

Bakınız: Ortaköy Kiralık Forklift

Forkliftlerde Hız Limiti Var Mıdır?

Forklift araçlarının üretimi sırasında belli bir hız limiti belirlenmiştir. Ancak bu limitlerin sınırları işletmeler arasında farklılık göstermektedir. Bunun sebebi her işletmenin çalışma ortamı aynı büyüklükte olmamasıdır. Büyük depolarda hız limitinin düşük olması işlerin yavaş ilerlemesine sebebiyet vermektedir. Bu büyük şirketler hız limitinin yüksek olmasını talep etmektedirler. Tabi ki hız limitinin yükse olması da kazalara sebebiyet verdiğinden dolayı ani hızlanma ve manevra yapmalarda çok dikkatli davranılması gerekmektedir.

Forklift makinelerinin sürücü kısmının kapalı ya da açık kabin olması tamamen seçime bağlı olan bir husustur. İstenilen talep üzerinde düzenlemesi yapılmaktadır. Forklift makinelerinin çalışma alanını baz alarak ihtiyaca göre çalışma yerine bu aracı temin ettirmeniz işlerin yürümesi açısından büyük bir adım olarak görülebilir. Silivri kiralık forklift avantajı ile araçlar arasında istediğiniz modeli seçmekte özgürsünüz.

Forklift Operatörü Ehliyeti Almanın Yolu?

Forklift iş makinelerini şirkette çalışan bir uzman operatörün kullanabilmesi açısından yasal bir zorunluluğun bulunduğu Forklift Operatörü Ehliyetinin alınma işlemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Bu belgeyi yalnızca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen kursların tamamlanması neticesinde alınabilmektedir. Bu alınan belge sayesinde Forklift iş makinelerini kullanma yetkisine sahip olunabilmektedir. Ayrıca iş yerlerinin yasal denetlemeleri sırasında iş yerlerinden talep edilen bu belge mutlak alınması gereken belgeler arasında yer almaktadır. Bu belgeyi alan firmalar Forklift iş makinelerini kullanacak olan operatörün ehliyetlerine işlemeleri trafik kanunu açısından büyük önem arz etmektedir.

Silivri kiralık forklift hizmeti veren ekibimiz alanında uzmandır. Gerekli eğitimleri almış ve işinizin en hızlı şekilde yapılmasını sağlarlar.

Silivri Kiralık Forklift Kullanım Sertifikası

Gerekli olan belgeyi alabilmek için ilk olarak uygun görülen bir iş makinesi kursuna kayıt yaptırılması gerekir. Kurs kaydının yapılmasının ardından hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerden geçerek yazılı sınava girilmelidir. Yazılı sınavın başarılı sonuçlanmasının ardından direksiyon sınavını tamamlamak gereklidir. Bu her iki sınavın da başarılı şekilde sonuçlanması halinde ihtiyacınız olan operatörlük belgesini almaya hak kazanılabilir.

Alınacak bu belge ile birlikte ehliyeti Emniyet müdürlüğüne götürülüp ehliyet üzerine işletilebilmektedir. Ancak daha herhangi bir dönemde almış olduğunuz bir ehliyetiniz bulunmuyor ise öncelikle g sınıfı ehliyetinizi gerekli olan sınavları başarılı bir şekilde geçerek almalısınız. Daha sonra forklift operatörü belgenizi ehliyete işletiniz. Almış olduğunuz bu belgeler sayesinde Forklift iş makinelerini kullanmanızda herhangi bir sakınca görülmeyecektir. Silivri forklift kiralama hizmeti veren firmamızla görüşerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

En Kaliteli Forklift Markaları Nelerdir?

İş sektörünüzde işinizi kolaylaştırmak adına kullanacağınız Forklift iş makineleri birçok özellikli modelleri piyasada bulunmaktadır. Ancak şirket adına en çok ihtiyaç duyulan özellikte olan bir Forklift iş makinesi seçimi yapmanız, aldığınız makinenin size en iyi verimi sağlaması açısından önem kazanmaktadır. Bununla ilgili Silivri kiralık forklift sunan şirketlerden ayrıntılı bilgi edinilebilir.

Şirkete alacağınız ya da kiralayacağınız Forklift iş makinelerini temini yapılırken dikkat edilmesi gerekli olan durumlardan bahsedilecek olunursa;

  • Manevra Kabiliyeti ve Yokuş Çıkabilmesi: Her türlü zor şartlar altında verimliliğini en üst seviyede tutmasını sağlayabilir.
  • Motor Gücü: kullanılacak alana bağlı olarak yakıt seçiminde ister dizel ister LPG li seçilebilir. İsterseniz de akülü olanlar da tercih edilebilir.
  • Asansör seçenekleri: Deponun raflarının yüksekliği baz alınarak asansör tipi seçilmelidir. Kullanım açısından daha rahat olması için yatay tipte tercih edilebilir.
  • Aksesuar seçenekleri: Makinenin alımında piyasada yedek parça ve aksesuar çeşitliğinin fazla olmasına bakılmalıdır. Bu sayede verimliliği arttırılabilir.
  • Lastik Seçeneği: Kullanım yerinde iz oluşturmayan havalı ya da dolgulu seçenekleri bulunmaktadır.

Bu özellikleri belirledikten sonra hangi marka Forklift iş makinesi alınacağı konusunda karar verilmesi gerekir.  Şirketin mali değerleri değerlendirmesi yapılarak kiralanacak ya da satın alınacak forklift seçimi yapılması gerekir. Piyasada en kaliteli olanlar genellikle Japon firmalarının ürettikleridir. Eğer sizde kaliteli bir makine kiralamak istiyorsanız Silivri kiralık forklift firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonTıklayın Hemen Arayın