Tüm İstanbul Semtlerine Günün Her Saati Kiralık Forkliftler
Hedef forklift olarak tüm müşterilerimize Kiralık forklift hizmetini en hızlı şekilde sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Aşağıdaki butondan hizmet verdiğimiz forklift kiralama bölgelerimizi görebilirsiniz.
Kiralık Forklift Bölgelerimiz

Ortaköy Kiralık Forklift

Ortaköy Kiralık Forklift

Ortaköy kiralık forklift hizmetimiz ile sizlere güven içerisinde bir hizmet sağlıyoruz. Forklift, insanların kaldıramayacağı ağır yükleri, kaldırmak, bir yerden bir yere ulaştırmak için kullanılan iş makinesinin adıdır. Makinede bulunan paletlerin üzerine yükler eklenir ve bu yüklerin taşınmasını sağlar. Genel olarak amacı, yük taşımaktır. Taşıma kapasitesi 40 tona kadar ulaşmaktadır. Makinede yer alan plakalar, forkliftler hakkında bilgi sahibi olunmayı sağlamaktadır. Bu bilgiler, forklift kapasitesi, yük merkezi ve sınıfı şeklindedir. Bu makineler, uzun mesafeleri taşımalar için uygun değildir. Kısa mesafeler için uygun, pratik taşıma araçlarıdır.

Biz de uzun yıllardır bu alanda hizmet veren bir firmayız. Ortaköy kiralık forklift hizmetimizle güven ve kalite ortamında bir hizmet sağlıyoruz. Siz de kısa bir araştırma yaparak konu ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Forklift Makinesinin Kısa Tarihi

Forklift makinesi, pratik bir şekilde insanların taşıyamadığı yükleri taşımaya yarayan araçlardır. Forklift makinesinin ilk kullanılmaya başladığı zamanlar 1800’lü yıllara kadar uzanmaktadır. 1800’lü yıllarda zincir yardımı ile yükleri taşımakta olan bu makineler, 20. Yüzyılda tahta platformların üzerine takılan vince benzer modellerle taşımayı gerçekleştirmiştir. Daha sonra gelişen teknoloji ile beraber, bu makineler elektrikli motorlar ve aküler takılmıştır. Yükselebilen ve alçalabilen platformların takılmasıyla beraber bu araçlar, günümüzdeki şekline ulaşmışlardır.

Bakıldığı zaman ilk yapılan forklift makineleri, hidrolik sisteme sahip olmayan, oldukça basit makinelerdir. 1917 yılında ilk denge ağırlıklı ve sürücülü forkliftler üretildi. 1923 yılında ise ilk sensörlü forkliftler ve 1936 yılında da tekerlekli forkliftler piyasaya çıkarılmıştır. 1950 yılında da forklift makinelerine manevra yeteneği eklenmiştir. Birinci dünya savaşı sırasında mermi ve silahların yüklenip, taşınması için kullanılmıştır. 2000’lerden sonra ise yakıt hücresi eklenerek son derece kullanışlı ve pratik günümüz  forkliftleri oluşturulmuştur.

Buradan da anlaşılacağı gibi bu araçlar tarihte de önemli bir yere sahiptir. Biz de bu gaye ve bilinçle işimize yaklaşıyoruz. Ortaköy kiralık forklift hizmetimizi bu disiplin ve programla yapıyoruz. Araçların bakımını aksatmıyor karşılaşabileceğiniz sorunları en aza indiriyoruz.

Profesyonel Forklift
Profesyonel Forklift

Forklift Makineleri Ne İşe Yarar ve Ortaköy Kiralık Forklift Hizmetimiz

İnsanların kaldıramayacağı ağır yükleri, kısa zamanda ve kolaylıkla taşımayı sağlayan makineler, forklift makineleridir. Bu makineler özellikle ağır sevkiyatların taşınmasında büyük role sahiptirler. Yükselebilme ve alçalabilme platformları sayesinde, kamyon yüklemeleri ve boşaltmaları için de uygundur. Kaldıracağı ağırlığı sadece kaldırmayıp, bir sürücü sayesinde bir yerden bir yere de taşımaktadır. Ortaköy kiralık forklift ihtiyacınız için iletişim numaralarımızı kullanabilirsiniz.

Ortaköy Kiralık Forklift Makinesi Nerelerde Kullanılır?

Forkliftler, daha çok sanayi alanında kullanılmaktadır. Fabrikalarda, sanayilerde, depolama ve stoklama amaçlı kullanılmaktadır. Ağır malzemeleri kaldırmak, taşımak ve boşaltmak için uygun olarak üretilmiştir. Sanayi alanının yanında, limanlarda, şantiyelerde, depolarda da kullanımı oldukça yaygındır. Bu araçların, trafiğe çıkması yasaktır. 10 kilometreden fazla hız yapmamaktadırlar. Ortaköy kiralık forklift kullanımını sadece forklift operatörleri gerçekleştirecektir.

Bakınız: Kağıthane Kiralık Forklift

Forklift Makinesi Nasıl Kullanılır?

İlk olarak forklift makinelerinin düzenli bakımı yapılmalıdır. Bakımı yapılan makine, forklift operatörü tarafından kullanılmalıdır. Forkliftlerin kullanımı, otomobil kullanımı ile aynıdır. Hareket ettirmek, çalıştırmak oldukça kolaydır. Forklift araçlarının kullanımı, modellere göre farklılık göstermektedir.

Ortaköy kiralık forklift hizmeti veren firmamız size gerekli bilgileri verecektir. Bu sayede aşina olduğunuz modeli kiralayabilir ve işlerinizi en hızlı şekilde yapabilirsiniz.

Forklift Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Fabrikalarda, şantiyede forklift kullanımı büyük derecede önemlidir. Bu gibi yerlerde bulunan ağır yükler, insanların kaldıramayacağı yüklerdir. Bir forklift makinesi alırken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekilmektedir. Bu noktalar;

 • Kullanıma göre dizel, akülü ya da LPG’li araçlardan birisi tercih edilmelidir.
 • Kullanım yerindeki yüksekliğe uygun olarak asansör tipli ya da yatay özellikli modeller tercih edilmelidir.
 • Dış mekan kullanımı için bir forklift seçilecekse, rampa çıkışı ve dönüş kapasitesine dikkat edilmelidir.
 • Kullanım yerine uygun lastikler tercih edilmelidir.
 • Makinenin yük taşıma kapasitesi de önemlidir. Seçim, kullanıma uygun olmalıdır.
 • Kullanıma bağlı olarak, farklı ataşmanlar kullanılabilir.
 • Makine kullanımın sıklığına göre, dayanıklı ve ikinci bir akü sistemi olan makineler tercih edilmelidir.
 • Seçilen makine ve kullanıma göre makine aksesuarları da tercih edilmelidir.
 • Makine kabini açık ya da kapalı şekillerde seçilebilir

Ortaköy forklift kiralama ile sizler de işlerinizi en iyi şekilde yapabilirsiniz. Siz de bizi tercih ederek profesyonel hizmet ile tanışabilirsiniz.

Forkliftlerin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Forklift makineleri, o.5 ile 40 ton arasında yük taşıyan makinelerdir. 3 tona kadar yük merkezindeki ağırlık çıkabilmektedir. Taşıdığı yükü kaldırma yüksekliği, 3 veya 4 metreye kadar çıkabilmektedir. Bu durum modellere göre değişiklik göstermektedir. Ortaköy forklift kiralama Dizel, akülü ya da LPG’li modelleri bulunmaktadır. Standart asansörün yanında, triplex asansör de bulunur. 4 tekerlekli üretilen ve tercih edilen bu makineler, kolay kullanış için 3 tekerlekli olarak da üretilmektedir.

Forklift Faaliyeti
Forklift Faaliyeti

Ortaköy Kiralık Forklift Makinesinin Bakımı Nasıldır?

Forklift makinesinin düzenli olarak bakımının yapılması, aracın performansını arttırabileceği gibi, olası arızaları ve buna bağlı olarak oluşacak iş aksamalarını engellemektedir. Bakımlar aylık, haftalık olmaktadır. Ancak her gün düzenli olarak şu bakımların yapılması gerekmektedir;

 • Motor yağının seviye kontörlü,
 • Radyatörlerin bakımı,
 • Lastik kontrolleri,
 • Kaldırma sistemlerinin bakımı,
 • Motor bakımı,
 • Elektrik devresinin kontrolü ve bakımı,
 • Hidrostatik sisteminin kontrolü yapılmalıdır.

Ortaköy kiralık forklift hizmeti veren firmamız bu alanda sizlere en iyi hizmeti sunar. Araçlara sürekli olarak bakım yapar ve işinizi en iyi şekilde yapmaya kendine gaye edinir.

Forklift Makinesinin Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar Nelerdir?

Forklift, kullanımı basit bir makine olsa da uyulması gereken kuralları bulunan bir makinedir. Çünkü ağır iş makinesi sınıfındadır. Yanlış bir kullanım sırasında hem sürücü hem de etrafındaki diğer çalışan işçiler için zor durumlar yaşanabilir. Forklift makinesini kullanırken uyulması gereken kurallar hakkında şunları söyleyebiliriz;

 • Forklift makinesini sadece, forklift operatörü kullanabilir.
 • Forklift operatörü kullanım sırasında, koruyucu baret, gözlük ve kullanıma uygun giysi giymelidir.
 • Araç kullanılmadan önce kontrol edilmelidir.
 • Makinede tepe korkuluğu kullanılmalıdır.
 • Forklift Operatörü kurallara uymalıdır.
 • Makinede tepe korkuluğu bulundurulmalıdır.
 • Forklift makinesi insan taşımak için uygun değildir.
 • Islak el ya da ayakkabı ile kullanılmamalıdır.
 • Yük kaldırma sırasında, kaldırma mekanizmasının altında kimse bulunmamalıdır.
 • Amacı dışında kullanılmamalıdır.
 • Yakıt dolumu, özel bir alanda yapılmalıdır.
 • Çok yüksek bölgelere kaldırma işlemi uygulandığı zaman dikkatli olunmalıdır.
 • Yüksek hızlara çıkılmamalı ve ani manevralar yapılmamalıdır.

Forklift Makinelerinin Hız Sınırı Nedir?

Forklift makinelerinin hız sınırı, açık ve kapalı alanlardaki kullanımlarına bağlı olarak değişmektedir. Kapalı alanlarda 5 kilometre hız sınırı var iken, açık alanlarda bu sınır 10 kilometredir. Ortaköy Forklift kiralama firmaları arasında yer alan bizler, bu alanda sizlere güven veren bir hizmet veriyoruz. Merak ettiğiniz her konuda sizlere bilgi veriyoruz.

Ortaköy Kiralık Forklift Makinesini Kiralamak İşletmenize Ne Gibi Faydalar Sağlayacaktır?

Ortaköy forklift kiralama hizmeti firmaya birçok avantaj sağlayacaktır. 5 kişinin yapabileceği işi çok kısa sürede yapacaktır. Bu durumda firma iş gücü kazancı elde edeceği gibi aynı zamanda zaman kazanımı da elde edecektir. Bunun yanında en büyük avantajı da işçinizin güvenliği ve sağlığı olacaktır. Forklift kullanımında çalışanların ağır yükler kaldırmasına gerek kalmaz. Hatta hafif ve çok yükler bile makineye eklenip taşınır. Böylece çalışanın yükler altında ezilmesi, doku zedelenmesi gibi sorunlarla karşılaşması en az seviyede olacaktır.

Olası kazalar engellenmiş olacaktır.  Düzenli bakımlar ve uzman sürücüler, yardımıyla desteklendiği zaman, işletmenin vazgeçilmez bir yardımcısı olacaktır. Aracın çalışma alanı dikkate alınıp, uygun kullanımla desteklenmesi, işletmenin kazanacağı yeni bir eleman olacaktır. Daha fazla bilgi ve kiralama detayları için Ortaköy kiralık forklift hizmeti veren firmamızdan destek ve hizmet alabilirsiniz. Ayrıca Forklift fiyat ve modelleri için de kısa bir araştırma yapabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonTıklayın Hemen Arayın