Tüm İstanbul Semtlerine Günün Her Saati Kiralık Forkliftler
Hedef forklift olarak tüm müşterilerimize Kiralık forklift hizmetini en hızlı şekilde sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Aşağıdaki butondan hizmet verdiğimiz forklift kiralama bölgelerimizi görebilirsiniz.
Kiralık Forklift Bölgelerimiz

Forklift Nedir

Forklift Nedir

Forklift nedir çeşitleri nelerdir konusunda öncelikle aracın bir iş makinesi olduğundan bahsedebiliriz. Küçük kapsamlı iş makinesi sınıfından olup, taşıma ve istifleme modülü üzerine tasarlanmıştır.

Forkliftler farklı markaların sunumları ile farklı özelliklerde dizayn ediliyor. Genellikle iç alanlarda kullanılan iş makineleri, yüksek alanlarda taşıma sorunlarının çözülmesi, istifleme ve yakın mesafelerde taşıma amacıyla kullanılır.

Forklift Nerelerde Kullanılır?

Uç kısmında kalın bir çatal olan minik iş makineleri, hemen her sektörde kullanılır. Taşıma güvenliğinin tam olarak sağlanması ve devrilme riskinin önlenmesi adına yalnızca yakın ve kısa mesafelerde kullanıma özgü tasarlanmıştır.

Forklift hakkında genel bilgi içeriklerinde araçların maksimum 10 km hız ile kullanılabileceği belirtiliyor. Yapı ve teknik marketlerinden, gıda depolarına, soğuk hava depolarından sanayi sistemlerine dek pek çok alanda yaygın olarak kullanılır.

Özellikle limanlarda, gemilerde, büyük turizm işletmelerinde, elektronik ve sanayi sektöründe, endüstride taşımacılık alanında kullanılmaktadır.

Forklift Çeşitleri Nelerdir?

Forkliftler markaların tasarımlarına göre akülü çalışan, elektrikli çalışan, dizel ya da benzinli çalışan seçeneklerde dizayn ediliyor. Paletli forklift çeşitleri, tekerli forklift çeşitleri gibi farklı seçenekleri bulunmaktadır.

forklift nedir

Forklift

Forklift kiralama hizmeti nedir, nasıl kullanılır? konusunda ise yalnızca uzman kişilerin kullanabildiğini belirtmeliyiz. Yasalara göre iş makinesi kullanım yetki belgesine sahip operatörler kullanabilmektedir. Şayet belgesi olmayan kişiler tarafından kullanılırsa, forkliftin işletme içerisinde olması bile yeterlidir. Bu durumda işletme faaliyetlerinde ceza alabilmektedir.

Forkliftler Nasıl Nakliye Edilir?

Forklift araçların karayollarında kullanımlarına izin verilmemektedir. Ayrıca oto yollarda kullanıma uygun makineler değildir. Yalnızca düz ve pürüzsüz zeminlerde, kısa mesafelerde taşıma, istif alanında kullanılır. Dolayısıyla forkliftlerin nakliyesi farklı araçlarla ya da römork aracılığı ile yapılır.

Forkliftler Dış Alanlarda Kullanılır mı?

Forkliftlerin tasarım özelliklerine göre dış alanlarda da kullanılabilir. Hatta arazi tipi forklift seçenekleri de bulunuyor. Bu araçlar özelliklerine göre Manitou ya da Bobcat isimlerini almaktadırlar. Teleskobik ön sistemleri takılarak yine taşıma ve istifleme fonksiyonlarında kullanılabilmektedir.

Teleskopları sayesinde yüksek alanlarda çalışma olanağı sunarken her aracın özelliğine göre 80 tona kadar yük kaldırma performansı sağlanır. Faaliyet alanına göre seçilen forkliftler, küçük tasarımlar olduğu için küçük ve dar alanlarda pratik kullanım sağlar.

Bknz: Forklift nerelerde kullanılır

5/5 - (2 votes)
24 Haziran 2018
2.214 görüntülenme
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonTıklayın Hemen Arayın