Tüm İstanbul Semtlerine Günün Her Saati Kiralık Forkliftler
Hedef forklift olarak tüm müşterilerimize Kiralık forklift hizmetini en hızlı şekilde sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Aşağıdaki butondan hizmet verdiğimiz forklift kiralama bölgelerimizi görebilirsiniz.
Kiralık Forklift Bölgelerimiz

Forklift Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forklift Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forklift Kullanımında Dikkat Edilecek Konular

Günümüzde pek çok kişi forklift operatörlerine yönelik iş ilanlarını görüyor. Bu nedenle de forklift nasıl kullanılır sorusu sıklıkla soruluyor. Siz de bir meslek edinmek, para kazanmak istiyorsanız öncelikle bu işin Operatör Yetki Belgesi gerektirdiğini unutmamalısınız. Peki, forklift nedir? Taşıma aracı olarak kabul edilir. Kendi ağırlığının yarısından fazlasını güvenli bir şekilde kaldırabilir ve sonra da dengede tutabilir. Yükselip alçalabilen asansörü sayesinde ürünleri istenilen yere istif edebilme özelliğine de sahiptir.

Forklift Ehliyeti Nasıl Alınır?

Söz konusu ağır yük taşıma olduğu zaman forkliftler ortaya çıkıyor. Hem küçük olmaları hem de dar alanlarda bile rahatça çalışabiliyor olmaları insanlar tarafından tercih edilmelerine vesile oluyor. Ancak, öncelikle forklift ehliyeti almak gerekiyor.

Ehliyeti alabilmek için öncelikle en az ilköğretim mezunu olmanız gerekiyor. Bunun yanında sabıka kaydınızın olmaması da önemlidir. Ağır iş makineleri ile ilgili herhangi bir sabıkanızın bulunmaması gerektiğini unutmamalısınız.

Ruh sağlığı bakımından yeterli olmanız isteniyor. Çünkü forklift kullanmak tam olarak dikkat işidir. Forklift ehliyeti nasıl alınır? bunun için öncelikle başvuru yapmalısınız. Öncelikle 72 saatlik bir kurs almanız gerektiğini unutmamalısınız.

forklift kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Forklift Nasıl Kullanılır?

İlk olarak forklift kullanmak büyük bir dikkat istiyor. Çünkü kazaları genel olarak ölümle sonuçlanıyor. O nedenle sakin ve sabırlı olmakta fayda var. Aracın tümünün kontrolünün sizde olduğundan emin olmalısınız. Aynı zamanda sürüş esnasında hem ellerinizin hem de ayaklarınızın sabit durması forklift dışına veya asansör bileşenlerine (zincirler ve hortumlar) müdahale edilmemesi gerekiyor. Araç kapasitesini hiçbir şekilde aşmamak ve araç arkasına forklift kapasitesini arttırmak için insan çıkartmamak çok önemli unsurlardandır.

Forklift Kullananlara Öneriler

Forklift kullanırken bilinmesi gerekenler hayat kurtarıyor. Forkliftin taşıyabileceği belirli bir kapasite var. Bu yükün üzerine çıkılması demek hayatı riske atmak anlamına geliyor. Aynı zamanda çatalların forklift hareket halinde iken yerden en fazla 20 cm yüksekte olması önemlidir. Bu sayede ürünlerin düşmesinin önüne geçebiliyorsunuz.

Ani dönüşlerden, ani frenlerden ve forklift hız limiti olan 10 km hızı aşmaktan kaçınmak gerekiyor. Üstelik forkliftin üzerine yüklenen yükün sabitlenmesi çok önemlidir. Kaldırma aşamasında çevrenizde kimsenin olmadığına ve forlift üzerine yada çatallarına hiçbir suretle insan çıkartmamaya özen göstermelisiniz. Forkliftin direksiyonu çok hassastır. O nedenle de çok ani manevralardan kaçınmak hayati bir önem taşımaktadır.

Hedef Forklift Kiralama İstanbul

5/5 - (1 vote)
04 Nisan 2019
1.775 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonTıklayın Hemen Arayın