Tüm İstanbul Semtlerine Günün Her Saati Kiralık Forkliftler
Hedef forklift olarak tüm müşterilerimize Kiralık forklift hizmetini en hızlı şekilde sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Aşağıdaki butondan hizmet verdiğimiz forklift kiralama bölgelerimizi görebilirsiniz.
Kiralık Forklift Bölgelerimiz

Sarıyer Kiralık Forklift

Sarıyer Kiralık Forklift

Sarıyer kiralık forklift hizmeti veren firmamız bu alanda uzun süredir çalışır. Sahip olduğu sağlam altyapı, güçlü birliktelik ve ekip ruhu ile size profesyonel bir hizmet sağlar. Firma olarak araçlarımızın bakımını her daim en iyi şekilde yaparız.

Çatalları yardımı ile yükü kavrayarak dengeli bir şekilde istenilen yüksekliğe taşıyan iş makinesine forklift denir. Forklift kullanımı 16. Yüzyıla dayanıyor. Günümüz teknolojisi ile geliştirilen forklift çeşitleri her türlü iş sahasında kullanılıyor. Önceki yıllarda sadece yük kaldırmak için kullanılırken birçok sektörün olmazsa olmazı haline gelmiştir.

Satın alma maliyeti oldukça yüksek olan bu iş makineleri üretici firmalar ve aracı firmalar tarafından ihtiyaç duyan firmalara kiralanıyor. Sarıyer kiralık forklift firmamız kurulduğu ilk günden itibaren müşterilerine ayrıcalıklı bir hizmet veriyor.  Firmamız hakkında bilgi alabilmek için web sitemizden eski müşterilerimizin yorumlarını okuyabilirsiniz. Firmamız günlük, haftalık, aylık ve yıllık kiralama hizmeti veriyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını tespit ederek bu hizmeti veriyoruz. Forklift nedir, nasıl çalışır ve özellikleri nelerdir sizler için derledik.

Bakınız: Taksim Forklift Kiralama 

Sarıyer Kiralık Forklift Özellikleri

Forklift üretiminde kullanılan malzemeler ve modelleri ile bazı özelliklere sahiptirler. Aldıkları yükü yaklaşık 10 metre yükseğe kaldırabilirler. Asansörlü sistemleri sayesinde güvenli ve dengeli bir çalışma prensipleri bulunur. Tekerlek çeşitleri sayesinde farklı zemine sahip iş sahalarında tercih edilebilirler. Dört farklı yakıt türü ile çalışan modelleri bulunur. Bizler Sarıyer kiralık forklift hizmeti veren bir firma olarak geniş bir araç seçeneği sunuyoruz. Siz de buna göre ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Yaklaşık 40 ton ağırlığına kadar yükü tek seferde taşıma kapasiteleri bulunur. Sabit ya da mobil araç üzerinde çalışan forkliftler 360 derece dönebilme hareketine sahiptir. Bakımları düzenli yapıldığı sürece uzun yıllar sorunsuz şekilde çalışabilirler. Çalışma esnasında güvenli bir ortam oluşması için maksimum hızları 10 km/s olur.

Sarıyer kiralık forklift çalışması
Sarıyer kiralık forklift çalışması

Hızlı giden araç yük aldığı zaman devrilebilir. Bu nedene yüksek hız ile çalışmazlar. Bina içi çalışmaya uygun olan iş makineleridir. Depo içerisinde ve iş merkezlerinin içerisinde güvenle kullanılır. Aracın çalışması için gerekli yasal belgelere sahip olması şarttır. Forklift operatörü gerekli özeni gösterdiği takdirde insan gücünün saatlerce uğraştığı bir işi, forklift araçları dakikalar içerisinde halleder.

Sarıyer Kiralık Forklift Kullanmanın Püf Noktaları

Sarıyer kiralık forklift firması olarak forklift kullanmanın püf noktalarını bilmek gerekir. İş makinesi çalışma durumunda iken çatallar kesinlikle havada olmalıdır. Operatör dışında kimse bu iş makinesini kullanmamalıdır. Forkliftler genellikle ileri geri ve sağa sola hareket ederek çalışır. Bu nedenle iş esnasında etrafında herhangi bir nesnenin bulunmaması gerekir. Operatör araç çalışırken kesinlikle kabininden dışarıya sarkmamalıdır.

Yük çatalların üzerine alındığı takdirde forkliftin arka kısmında bulunan denge kasası açık olmalıdır. Aksi halde makine yükü dengeleyemez ve devrilir. Forkliftin direksiyon ayarları çok iyi yapılmalıdır. Paletlerin kaldırılması ve indirilmesi direksiyon hareketi ile yapılır. Özellikle hidrolik yağı eksik olan aracın yükü kaldırması beklenemez. Bina içerisinde 5 km/s hızını asla aşmamalıdır. Bu hız aşıldığında aracın kontrolü zorlaşabilir. Kiralık forklift hizmeti veren firmamız tüm araçların bakımını özenle yapar.

Kiralık forklift kullanımı
Kiralık forklift kullanımı

Etrafta bulunan paletler ve iş malzemeleri zarar görebilir. Güvenli iş sahası ve profesyonel forklift kullanımı için bahsetmiş olduğumuz bu püf noktaları kesinlikle aksatılmamalıdır. Özellikle iş güvenliği ve çalışan sağlığı için bu kriterlere mutlaka uyulmalıdır.

Forklift Kullanmanın Avantajları

Forklift kullanımının avantajları vardır. Sağlamış olduğu avantajları sıralayacak olursak;

  • İnsan gücünün yetersiz kaldığı yükü kaldırır. Bu sayede kısa işin kısa sürede tamamlanmasına yardımcı olur. Zamandan tasarruf sağlar.
  • İş verenin çalışanlar için ayırması gerektiği sermayeyi şirket sermayesine eklemesini sağlar.
  • Depo içi istifleme işlemlerini en profesyonel şekilde yapar. Paletlerin raflara düzenli şekilde yerleşmesini sağlar.
  • İşçilerin kas ve iskelet sistemi için zararlı olan yükleri kaldırdığı için işçi sağlığını korur.
  • İş kazalarının yaşanmasını büyük oranda düşürür ve şirketleri iş kazasından doğacak olan maddi kayıplardan korur.

Sıraladığımız bu avantajlar işe uygun forklift modelinin seçilmesi ve güvenli forklift kullanımı ile elde edilir. Sarıyer kiralık forklift firması olarak müşterilerimize büyük avantajlar sağlayan araçları kiralıyoruz.

Forklift Kiralama Sözleşmesi Neden İmzalanır?

Forklift kiralama hizmeti alırken bazı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlar kiraladığınız araçtan başka bir aracın teslim edilmesi, hizmet bitiminde firmanın ek ücret talep etmesi, kiralama süresinden önce aracın teslim alınmak istenmesi ve belirtilen operatör hizmetinin sağlanmaması gibi ciddi sorunlardır. Kiralama sözleşmesi firmanın lehine olan bir durum gibi düşünülebilir.

Sözleşmenin içeriği incelendiğinde tamamen müşteri memnuniyeti ve müşterilerin güvenliğinin sağlanması amacı ile imzalanır. Garantili ve güvenilir hizmet almak için mutlaka sözleşme imzalayın. Sözleşme imzalamayan firmalar ile çalışmayın. Sigortalı hizmetin tek yöntemi sözleşme imzalamaktır. Sarıyer kiralık forklift hizmeti veren bir firma olarak tüm bu kurallara uyuyoruz. Hiçbir prosedürü aksatmadan gerçekleştiriyoruz.

Forklift Çeşitleri

Forklift çeşitleri hareket kabiliyetine, yakıt türüne ve tasarımına göre üç farklı gruba ayrılır. Hareket kabiliyetine göre olan forklift modelleri, debriyajlı, hidrostatik sistemli, elektrik motorlu ve tork konventerli olmak üzere dört farklı türdedir. Yakıt türüne göre yine dört farklı çeşidi bulunur. LPG’ li, benzinli, dizel ve elektriklidir.

Tasarımına göre forklift modelleri ise dengeli, transpalet ve sık depolama forkliftleridir. Forklift çeşitleri iş sahalarının zeminlerinin farklı olması nedeni ile geliştirilmiştir. İş sahanıza uygun modeli seçmeniz büyük avantajlar sağlar. Forklift kiralama firması tercih ederken firmanın elinde bulunan araç çeşitlerini öğrenmelisiniz. Firmanın araç filosu ne kadar geniş ise o kadar profesyonel olduğunu gösterir. Sarıyer kiralık forklift hizmeti veren firmamızın çalışanları tecrübeli oldukları için iş sahasına uygun araç modeline karar vermenizde sizlere yardımcı olurlar.

Forklift Kiralama Firması Nasıl Olmalı?

Kiralık forklift firması bazı özellikleri taşımalıdır. İlk olarak firma çalışanları müşterilere karşı her zaman güler yüzlü olmalıdır. Sektörde tanınmalı ve profesyonel bir hizmet vermelidir. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeli ve olası sorunlarda hemen çözüm bulabilmelidir. Araçların periyodik bakımlarına özen göstermeli ve bakımsız araç kiralamamalıdır. Araçlarının tümü sigortalıdır. Müşterilerine operatör hizmeti de verir.

Forklift kiralama firması
Forklift kiralama firması

Firma hakkında bilgi almak için verdiği eski hizmetleri incelemeli ve eski müşterilerinin görüşlerini almalısınız. Profesyonel firmalar her zaman müşterilerine verdiği hizmetin arkasında durur. Kiraladığı araç arızalanırsa müşterinin mağdur olmaması için en kısa sürede ikame araç temini yapar. Hizmet alacağınız firma bu özellikleri taşımıyorsa çalışmanızı tavsiye etmiyoruz. Sarıyer kiralık forklift hizmetimiz ile sizlere bu konuda güven veren bir anlayışa sahibiz. Yılların verdiği tecrübe ve birikimle hızlı ve profesyonel bir hizmeti sizinle buluşturuyoruz.

Sarıyer Kiralık Forklift Fiyatları

Forklift fiyat için etkili  faktörler vardır. Bu faktörler, aracın kiralanma süresi, kiralanan araç sayısı, forkliftin modeli, iş makinesinin günlük azami çalışma süresi, kullanılacak iş sahası ve kiralama şirketinin kiralama limitleridir. Operatör desteği kiralama ücretine ek olarak ilave edilir. İş süresince operatörün barınması ve giderleri müşteriye aittir.

Forklift fiyatları sözleşme içerisine dahil edilir. Bu nedenle hizmet aldıktan sonra aracı teslim ederken firma sizlerden ekstra ücret talep edemez. Ücret konusunu netleştirmeden aracı teslim almayınız. Profesyonel olmayan firmalar ek ücret çıkartabilir. Forklift kiralama hizmeti işverenlere maddi anlamda büyük kazanç sağlar. Kazanç elde etmek için bakımlı araç ve profesyonel firmalar ile çalışmanız gerektiğini unutmayınız.

Bizler de yıllardır bu sektörde çalışmaktayız. Birçok merkeze kiralık forklift hizmeti sunuyoruz. Sarıyer kiralık forklift hizmetimizle de sizlere birbirinden bakımlı araçlarımızı sunuyoruz. Siz de bizi tercih ederek profesyonel çalışmamızdan faydalanabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonTıklayın Hemen Arayın