Tüm İstanbul Semtlerine Günün Her Saati Kiralık Forkliftler
Hedef forklift olarak tüm müşterilerimize Kiralık forklift hizmetini en hızlı şekilde sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Aşağıdaki butondan hizmet verdiğimiz forklift kiralama bölgelerimizi görebilirsiniz.
Kiralık Forklift Bölgelerimiz

Forklift Ne Kadar Ağırlık Kaldırır?

Forklift Ne Kadar Ağırlık Kaldırır?

Forklift ne kadar ağırlık kaldırır gibi sorular internet ortamında sıkılıkla aratılır. Bu da aslında bu araçların ne kadar merak edildiğinin en büyük göstergesidir. Forklift araçları birçok farklı modellere sahiptir. Her ihtiyaca ve iş sektörüne hitap eden özelliklere sahiptir.

Forklift kiralama konusunda bu profesyonel yük nakliye ve istifleme makinelerinin ağırlık kaldırma oranları makineden makineye farklılık gösteriyor. Çünkü forkliftler kendi içerisinde de pek çok farklı türlere ve özelliklere ayrılıyor. Bu doğrultuda forkliftlerin genel yük kaldırma potansiyelleri ortalama olarak 1,5 ila 8 ton aralığında olabiliyor. Bu türden forkliftlere ayrıca standart forkliftler denilir.

Bunun haricinde yük kaldırma kapasitesi maksimum düzeyde olan özel dizaynlı ve yüksek performansa sahip olan modeller de söz konusudur. Bu forklift iş makineleri ise yaklaşık olarak 40 tona kadar ağırlık kaldırma kapasitesine sahiptirler. Yükü kaldırma yüksekliği ise ortalama olarak 3 ila 7 metre aralığında olabiliyor. Bu devasa forklift modelleri ise daha çok büyük ölçekli kurumsal firmalar tarafından tercih ediliyor. Forklift ne kadar ağırlık kaldırır gibi merak ettiğiniz konular için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Forkliftlerin İşlevi

Forklift kiralama hizmetinde çalışma süresi ve işlevleri yer aldığı sahaların özellikleri ve farklılıkları doğrultusunda farklılık gösterebiliyor. Bu iş makineleri özel paletli dizaynı üzerinden tonlarca ağırlıktaki yükleri 2 adet eşit dizayna sahip olan çatalları üzerinden kaldırıp, taşıyan, istifleyen iş makineleridir. Daha çok kısa mesafede kullanılmasına karşın bazı durumlarda maksimum 10 kilometrelik uzun mesafelerde de tercih edilebiliyor. Bu lider iş makinelerinde ender olarak görülse de çatal sistemi yerine aparatlar adı verilen farklı bir uygulama da tercih edilebiliyor.

Bu iş makineleri sıradan iş makinelerinden farklı bir dizayna ve görev alanına sahiptir. Forkliftler taşıdığı yükün dengede kalması açısından ayrıca arka kısımda da yer alan karşı ağırlık üzerinden dengeler. Forklift ne kadar ağırlık kaldırır gibi sorularınıza en iyi şekilde cevap olabiliriz. İletişim kanallarımızı kullanarak ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

En Uygun Forklift Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forklift ne kadar ağırlık kaldırır gibi soruların yanında forklift seçimi nasıl yapılmalı sorular da sık sık sorulur. Yukarıda da belirtildiği üzere he forklift iş makinesi türü sadece kendi alanında hizmet sunabiliyor. Yani 1,5 ton yük taşıma kapasitesine sahip olan bir forklift iş makinesinin 40 tonluk yükün taşınmasında tercih edilmesi iş güvenliği açısından son derece risklidir. Bu durum beraberinde can ve mal güvenliğinin tehlikeye atılması anlamına geliyor. Bu kapsamda firmaya en uygun forkliftin seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok önemli ayrıntılar bulunuluyor.

Bu kapsamda forkliftin güç tipine dikkat edilmelidir. İş makinesinin güç durumunun firmanın beklentisine hitap edip etmesine bakılmalı ve iş alanına geçilmeden önce uygun bir saha üzerinden test yapılması tavsiye edilir. Lastik seçimi, tonaj, vardiya, ataşman, asansör yatay kaydırma, dönme mesafesi ve rampa çıkabilme, diğer opsiyonlar ve aksesuarlar gibi ayrıntılara dikkat edilmelidir. Yine forklift operatörü seçiminde de dikkatli olmanız gerekir.

Dizel Forklift Modelleri

Forklift ne kadar ağırlık kaldırır ve modelleri nelerdir? Öncelikle güç tipi bakımından bu iş makinelerinin toplamda 3 farklı gruptan incelenebiliyor. Bu gruplardan ilki olarak dizel tipi forklift iş makinesidir. İsminden de anlaşılacağı gibi dizel yakıt türü kullanılan modellerdir. Bu forklift türleri bu kapsamda kullanımı en basit olan türlerdir. Ayrıca daha düşük düzeyde de yakıt harcaması gerçekleştirdiğinden pek çok özel sektör ve kurumsal firmalar tarafından da tercih ediliyor. Bu forkliftlerin çalışma prensipleri ise diğer modellere oranla farklıdır. Bu kapsamda bu modellerin 24 saat süreli olarak kullanıldıktan sonra iş makinesi tarafından özel yakıt tamamlandıktan sonra yeniden 24 saatlik süre ile kullanılabiliyor.

Fakat bu modeller özellikle egzoz emisyon sisteminin pasif olması nedeniyle kapalı ve havasız ortamlarda kullanılması uygun değildir. Bu bakımdan dizel forklift türleri daha çok açık hava alanında tercih ediliyor. Depoların açık hava kısmında görülen bu tipler genellikle standart yük kaldırma potansiyeline sahiptirler. Yani yaklaşık olarak 1,5 ton ila 8 ton aralığında yük kaldırabiliyorlar. Bu model forklift fiyat bilgisi için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Akülü Elektrikli Forklift Ne Kadar Ağırlık Kaldırır

Akülü elektrikli forklift ne kadar ağırlık kaldırır gibi sorular da merak edilir. Bu türleri özellikle son birkaç yılda ülkemiz genelinden tercih edilmeye başlandı. İsminden de tahmin edileceği üzere bu modellerin en temel özelliği doğrudan aküsünden elde ettiği elektrik üzerinden çalışmasıdır.

Sıfır egzoz emisyonuna sahip olan akülü elektrikli forklift modelleri bu kapsamda özellikle gıda sahalarının vazgeçilmez forkliftleridir. Gıda alanlarındaki açık alanlı depo bölümlerinde görülen forklift modelleri akülü elektrikli forkliftlerdir. Dizel forklift türleri kadar bakım gerektirmez. Ancak buna rağmen bu forklift türünün de en düşük 3 veya 4 yıllık zaman dilimi içerisinde aküsünün mutlaka yenilenmesi gerekiyor. Ayrıca işlev gördüğü alanda vardiyalı olarak çalışması durumunda da yedek bir akü daha bulundurulması gerekiyor.

Çünkü bu forkliftlerde kullanılan 1 adet akü genellikle 24 saatlik zaman dilimi içerisinde bitiyor ve bu kapsamda akünün tekrardan doldurulmasında zaman kaybı yaşanmaması açısından mümkünse yedek bir adet akü bulundurulmasında fayda bulunuyor.

LPG’li Forklift Ne Kadar Ağırlık Kaldırır?

LPG sistemli forkliftler ise isminden de anlaşılacağı üzere LPG sistemi üzerinden çalışan profesyonel forklift türleridir. Bu forkliftlerin en temel özelliklerinden biri motorunun normal bir benzin motoru ile benzer özelliklere sahip olmasıdır. Bu modellerin temel özelliklerinden biri de LPG tüp tercih edilmesidir. Egzoz eminasyonu bakımından akülü ve dizel forklift türleri arasında bir nokta görevi üstleniyor. Ancak dizel forklift türlerinde olduğu kadar egzoz emisyonu bu forkliftlerde söz konusu değildir. LPG sistemli forklift diğer forklift türlerinden farklı olarak hem dış ve kısmen de olsa hem iç sahalarda tercih edilebiliyor.

Fakat daha çok dış sahalarda bu forkliftlere rastlanabiliyor. Fakat her iki durumda da toksit egzoz çıkışı söz konusudur. Ayrıca bu forklift türlerinde LPG tankı kapsamında evlerde yer alan normal ev tüpü de tercih edilebilir. Fakat bu kapsamda tüpün içerisinde yer alan gaz oranının %25 düzeyi boşaltılması söz konusu değildir. Forklift ne kadar ağırlık kaldırır gibi sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

LPG sistemine sahip olan forkliftler de dizel forkliftlerde olduğu gibi standart yapılıdır. Bu kapsamda maksimum yük kaldırma oranı yaklaşık olarak 1,5 ton ila 8 ton aralığındadır.

Forklift Ne Kadar Ağırlık Kaldırır ve Hangi Hizmetleri Veriyoruz?

Forklift ve vinç kiralama son yılların en çok tercih edilen hizmet modelidir. Bu kaliteli hizmet türü üzerinden haftanın 7 günü veya firmanın çalışma prensibi doğrultusunda 5 günü boyunca yukarıdaki forklift türleri kiralanabiliyor. Firmalar ve bireyler tarafından bu forklift iş makineleri kiralanarak bu kapsamda iş yükü gün içerisinde veya birkaç saat içerisinde tamamen giderilebiliyor.

Forklift kiralama hizmeti bugün 81 ilimizden de sunulabiliyor. Ancak bu hizmet modelinden maksimum kaliteli neticeler alınabilmesi açısından mutlaka bu alanda gerekli donanımlara sahip olan, forklift ehliyet belgesine sahip olan forklift operatör filosuna sahip olan ve son model forklift iş makineleri üzerinden bu hizmeti sunan firma tercih edilmelidir. Forklift ne kadar ağırlık kaldırır sorularınız için bize ulaşın.

Forklift Kiralama mı İkinci El Forklift Satın Almak mı Daha Uygun?

Forklift kiralama konusunda model ve tür durumu fark etmeksizin bu iş makinelerinde ikinci el üzerinden satış ve alım yapılması önerilmez. Çünkü forkliftler bireysel olarak satın alınabilen iş makineleri değildir. Bu iş makineleri daha çok kurumsal ve devasa yapıdaki işletmeler tarafından istikrarlı iş yükü söz konusu olduğundan doğrudan satın alınabilir. Ayrıca satın alınan herhangi bir ikinci el forklift makinesinde iş sahasındaki görevini tamamlamasının ardından yeniden satışa sunulması gerekiyor. Bu durumda da ilgili Pazar alanında uzunca bir arayış yani müşteri bulunması gerekiyor.

Ayrıca iş makinesinin ilk alındığı fiyattan satılması da oldukça güçtür. Bu bakımdan forklift satın alımı yerine doğrudan bu iş makinelerinin kiralanması hem ekonomik yönden ve hem de zaman kaybının engellenmesi yönünden daha uygundur.

Forklift Nasıl Kiralanır?

Forklift kiralama işlemi için ilgili firmaların kurumsal web sayfasından iletişim kurulabiliyor. Bu konuda pek çok kiralık forklift firmaları tarafından ayrıca whatsapp destek hattından da 7/24 aktif olarak hizmet sunulabiliyor. Bireysel veya firma statüsündeki müşteriler iş sahası hakkında ilgili uzman personele  ön bilgiler aktarabiliyor. Bu doğrultuda fiyat teklifi sunulur ve fiyat teklifinin karşı taraf tarafından onaylanması durumunda belirtilen sürede forklift iş makinesi gönderilerek hizmete geçilir. Forklift kiralama hizmetinde ayrıca hızlı bir şekilde forklift fiyatları teklifi alınabilmesi için whatsapp hattı tercih edilebilir.

5/5 - (1 vote)
23 Mayıs 2020
1.273 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonTıklayın Hemen Arayın