Tüm İstanbul Semtlerine Günün Her Saati Kiralık Forkliftler
Hedef forklift olarak tüm müşterilerimize Kiralık forklift hizmetini en hızlı şekilde sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Aşağıdaki butondan hizmet verdiğimiz forklift kiralama bölgelerimizi görebilirsiniz.
Kiralık Forklift Bölgelerimiz

Forklift Nasıl Kiralanır

Forklift Nasıl Kiralanır

Eşyaların taşınması ve istiflenmesi için bazı iş makinalarından yardım alınması gerekmektedir. Forkliftler özellikle bu amaç için kullanılan iş makinalarıdır. Forklift İngilizceden gelen bir kelimedir. Türkçe karşılığı ve istifleme olarak geçmektedir. İstifleme makinesi olarak kullanılan forklift insan gücünün yeterli olmadığı yerlerde hem hızlı iş yürütebilmek hem de eşyaların taşınabilmesi için oldukça faydalı araçlardır.

Çatallı kollara sahip çeşitlerinde tekerleği olan iş makineleri diye özetlenebilir. Farklı birçok türde forklift bulunabilir. Kullanım alanlarına göre farklılık gösteren forkliftler vardır. İstifleme için kullanılan forklift ile taşıma için kullanılan forkliftlerin farklı özellikleri vardır. Günümüzde pek çok firma forklift kiralama konusunda hizmet vermektedir.

Forklift Çeşitleri

Forkliftlerin birçok farklı çeşidi vardır. Depolarda kullanılabilecek forkliftlerin altında kullanılan tekerlekleri hızlı manevra yapabilmelerini sağlayacak şekilde üretilmektedir. Ve depoda asıl amaç istifleme olduğu için depo forkliftleri daha küçük boyutlarda fakat kollarına daha özen gösterilerek tasarlanmaktadır. Büyük eşyaların taşınması ve istiflenmesi konusunda ise daha büyük boyutlu forkliftler tasarlanmaktadır. Bu araçların büyüklükleri taşıyacakları eşyalara göre ayarlanabilmektedir. Ayrıca market gibi yerlerde daha sık kullanılan tekerleği olmayan eşyaları İstifleme için transpalet forkliftlerde bulunmaktadır. Transpaletlerin çatallı kolları sayesinde eşya istifleme oldukça kolaydır.

Forklift Çeşitleri
Forklift Nasıl Kiralanır

Forklift Nasıl Çalışır

Forkliftlerin özelliklerine göre çalışma prensipleri de farklılık göstermektedir. Fakat bu cihazların genel olarak çalışması benzin ve LPG gibi yakıtların yardımıyla olabilmektedir. Bunun dışında elektrikli motorlar forkliftlerde bulunabilmektedir. Ayrıca akülü motorlu forklift kullanımı da yaygın olarak tercih edilebilmektedir. Forklift kullanımını operatörler gerçekleştirmektedir. Bu cihazları kullanabilmek için bununla ilgili eğitim almış kişilerin olması iş kazalarının önlenmesi açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple pek çok firma forklift kullanımı için eğitim ve sertifika almış kişileri tercih etmektedir.

Forklift Aksamları

Forkliftlerin hepsinde genel bazı parçalar olmak zorundadır. Bunlardan bir tanesi şasidir. Mutlaka her forkliftte şasi olmak zorundadır. Üzerinde ise operatör kabini ve motor gibi elemanlar her forklifte bulunan parçalardır. Ağır yükleri taşıdıkları için dengeyi sağlayabilecek denge elemanlarının da olması gerekmektedir. Bu denge elemanın diğer bir adı denge ağırlık elemanı olarak geçmektedir. Denge ağırlık elemanı forkliftin taşıyacağı en üstün yük miktarını dengeleyecek bir eleman olmasıdır.

Denge ağırlık elemanları forkliftin arka kısmında ve ya gövde kısmına monte edilerek bulunmaktadır. Denge ağırlık elemanı sayesinde forklifte yüklenen yük sırasında devrilme gibi sorunların önüne geçebilmektedir. Forkliftlerde operatör kabini olan bölümlerde vardır. Bu kapalı alanla ağırlık taşınırken herhangi bir sorunda kullanıcının zarar görmesinin önüne geçilmektedir. Operatör koltuğu kabinin içinde bulunmaktadır. Bu koltuğun bazı özellikler vardır.

Forklift
Forklift Nasıl Kiralanır

Forklift operatör koltukları dönebilecek özelliklere sahip olarak kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Forkliftte direksiyon bulunmaktadır. Normal direksiyonlara göre farklılık gösteren forklift direksiyonları topuz şeklinde olmaktadır. Bunun amacı forklift kullanan operatörün bir elinin boşta kalarak diğer işlemleri yapabilmesine kolaylık sağlamaktır. Forkliftlerin olmazsa olmaz elemanlarının bir tanesi asansördür. Forkliftlerin özelliklerine göre bir pistonlu, 2 pistonlu veya bazı özel durumlarda üç pistonlu asansör kullanımını görmek mümkündür

Forklift Nasıl Kiralanır ve Süreçleri

Forkliftleri de diğer iş makinalarında olduğu gibi satın almak yerine kiralamak daha karlı olmaktadır. Çünkü forkliftlerin bakımı, vergisi, sigortası gibi birçok durum kiralama olduğu zaman muaf olunan durumlardır. Ayrıca kısa süreliğine forklift gerekli olduğu zaman oldukça yüksek maliyetli olan bu cihazları satın almak çok mantıklı olmamaktadır. Forkliftleri kiralayarak uygun maliyetli şekilde kullanmanız mümkündür.

Özellikle farklı alanlarda çalışma yürütüyorsanız ve farklı türlerdeki forkliftlere dönemsel ihtiyacınız varsa her birini ayrı ayrı satın almak yerine kiralayarak uygun fiyata işinizi halledebilirsiniz. Firmamız forklift kiralama konusunda hizmet veren bir firmadır. İstediğiniz özelliklerde ve boyutlarda tüm forkliftler elimizde mevcuttur. Kiralık forklift fiyatları ile ilgili ayrıntıları da şu şekilde anlatabiliriz.

Forklift Nasıl Kiralanır ve Fiyatları

Firmamız forkliftin özelliklerine göre, kiralayacağınız güne göre ve forklift sayısına göre fiyat listeleri belirlemektedir. Örnek verecek olursak birkaç gün kullanacağız bir forklift kiralama fiyatı ile 1 yıl kullanacağız kiralama fiyatları birbirinden farklılık göstermektedir.  Şunu belirtmeliyiz ki uzun süreli kiralayacağınız forkliftlerde daha uygun fiyatlar karşımıza çıkmaktadır. Firmamız ile iletişime geçerek forklift ihtiyacınızı, özelliklerini belirterek uygun fiyat listesi alabilirsiniz. Kiralık forklift ve Adana araç kiralama fiyatları oldukça uygun şekilde ayarlanabilmektedir. Ayrıca periyodik olarak forklift kiralama gibi bir ihtiyacınız var ise firmamıza bunu belirtmeniz halinde de sizlere farklı fiyat teklifi sunmaktayız.

Forklift Taşıma Kapasitesi

Forkliftlerin taşıma kapasiteleri 1 ila 50 ton arasında olmaktadır. İnsan gücü ile belirtilen miktardaki yüklerin taşınması neredeyse imkânsızdır. Ayrıca bu yüklerin yüksek yerlere kaldırılabilmesi, istiflenmesi konusunda da insan gücü yetersiz kalmaktadır. Forkliftler 5 metreye kadar istifleme işlerini de gerçekleştirebilmektedir. Forkliftleri kabaca demirden kollara benzetebiliriz. Birçok alanda kolaylık sağlayan teknoloji taşıma ve istifleme alanında da forkliftler ile kolaylık sağlamaktadır.

50 Tonluk Forklift
Forklift Nasıl Kiralanır

Forklift Kullanımında Güvenlik

Kiralık forklift fiyatları araştırmalarını yapan pek çok kişi forklift kullanımı ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. Forklift kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. Bu ayrıntılardan birini şu şekilde anlatabiliriz. Forklifti herhangi bir kimse kullanamaz. Kullanabilmek için muhakkak bununla ilgili bir eğitim almak gerekmektedir. Ve trafiğe çıkan türdeki bir forklift kullanacaksanız muhakkak forklift ehliyeti almanız gerekmektedir.

Sadece kapalı alanda istifleme ve taşıma işlemleri gerçekleştireceksiniz forklift ehliyeti yerine operatör belgesi almanız yeterlidir. Forklift ehliyetini alabileceğiniz yerler Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim veren kurumlardır. Operatör belgenizi de bu konu ile ilgili eğitim veren yerlerden temin edebilirsiniz. Firmamız kiralama konusunda da bu belgeler ile ilgili kontrollü sağladıktan sonra sizlere yardımcı olmaktadır.

Forklift Nasıl Kiralanır ve Hizmetimiz

Forklift kiralama işleminiz olduğu zaman firmamız ile iletişime geçerek bu konu ile ilgili yardım alabilmeniz mümkündür. Firmamız güler yüzlü ve alanında uzman birçok ekip arkadaşı ile çalışmaktadır. Kiralamış olduğumuz diğer iş makinelerinde olduğu gibi forkliftte de bakım ve onarımlarını gerçekleştirerek sizlere teslimat yapmaktayız. Ayrıca forkliftler ile ilgili çıkabilecek herhangi bir arıza durumunda da sizlere yedek forkliftler ile destek sağlamaktayız. Birinci önceliğimiz müşteri memnuniyeti ve müşterilerin işlerinin hızlı bir şekilde halledilmesi olduğu için bu çalışma prensibi odaklı şekilde hizmet vermekteyiz.

Yıllardır tecrübeli bir şekilde iş makinesi ve kiralık forklift konusunda hizmet veren firmamıza güvenerek online iletişim numaralarımızdan irtibat kurarak forklift kiralama işlemlerinizi uygun fiyatlara gerçekleştirebilirsiniz.

5/5 - (3 votes)
04 Nisan 2020
1.280 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonTıklayın Hemen Arayın