Tüm İstanbul Semtlerine Günün Her Saati Kiralık Forkliftler
Hedef forklift olarak tüm müşterilerimize Kiralık forklift hizmetini en hızlı şekilde sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Aşağıdaki butondan hizmet verdiğimiz forklift kiralama bölgelerimizi görebilirsiniz.
Kiralık Forklift Bölgelerimiz

Başakşehir Kiralık Forklift

Anasayfa » Başakşehir Kiralık Forklift

Forkliftler taşıma, istifleme için kullanılan iş makinelerine verilen isimlerdir. Bu iş makinaları çatallı kolları ile istifleme konusunda oldukça kolaylık sağlamaktadır. İnsan gücü ile taşınması ve yerleştirmesi zor olan yüklerde forkliftlerden yardım alınmaktadır. Forkliftlerin Türkçe karşılığı ise istifleme makinesi olarak geçmektedir. Forkliftlerin taşıma sınırı 1 ila 50 ton arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Takdir edersiniz ki belirtilen ton arasındaki eşyaların taşınması insan yükü ile neredeyse mümkün değildir.

Ayrıca forkliftler yüksek yerlere bu eşyaların taşınması konusunda hizmet verdikleri için de oldukça kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Normal bir forklift en fazla 5 metreye kadar eşyayı kaldırabilecek özellikle tasarlanabilmektedir. Forkliftlerin ihtiyaca göre, kullanım alanına göre farklı birçok çeşidi bulunabilmektedir. İhtiyaca göre tercih edeceğiniz forkliftleri satın almak yerine kiralamak hizmeti alabilmeniz mümkündür. İstanbul’da forklift kiralama hizmeti veren pek çok firma bulunmaktadır. Kiralık forklift Başakşehir olarak bizler de bu hizmeti veren başarılı bir firmayız.

Kiralık Forklift Başakşehir

Kiralık Forklift Başakşehir

Forklift Çalışma Prensibi

Forkliftlerin çalışma prensibi oldukça kolaydır. Forkliftler tasarlanırken özel tekerlekleri ile dönebilme özelliğine sahip olarak üretilmektedirler. Böylelikle rahat bir şekilde hareket etmeleri sağlanabiliyor. Forkliftlerde yakıtlar kullanılarak çalışmaları sağlamaktadır. Benzin, dizel ve LPG kullanılan forklift çeşitleri görebilmeniz mümkündür. Bazı forkliftlerde ise akülü motorlar tercih edilebilmektedir. Forkliftlerin debriyajlı olarak kullanılanlarının yanı sıra hidrofil forkliftler de kullanılmaktadır.

Ayrıca elektrik motorlu forkliftlerin kullanımını da görmek mümkündür. Forkliftlerde şanzıman, şasi, diferansiyel gibi temel elemanlar işlemlerinin yapabilmelerini sağlamaktadır. Farklı bir tür olan hidrostatik forkliftlerde ise şasi ve diferansiyel yoktur. Bunun yerine hidrostatik pompa ve motor işletim sisteminin çalışmasını sağlamaktadır.

Forklift Çeşitleri ve Kullanım Amaçları

Forkliftler farklı özelliklerde tasarlanabilmektedir. İstifleme için kullanılan forkliftler ile taşıma için kullanılanlar farklı özellikler gösterilmektedir. Özellikle depo gibi alanlarda kullanılan forkliftler rahat hareketi sağlayabilmeleri açısından daha küçük boylu tasarlanabilmektedir. Ayrıca bu forkliftlerin özelliği eşyayı yukarıya kaldırmak konusunda daha üstün özellikler de tasarlanmış olmasıdır. Eşyaların taşınması konusunda ve büyük eşyaların istiflenmesi konusunda ise daha büyük özelliklerdeki forkliftler kullanılmaktadır.

Bu forkliftler özellikle konteyner gibi ağır eşyaları taşıyacakları için bunu kaldıracak bir düzenekte üretilmektedir. Ayrıca yüksek yerlere eşyaların istiflenmesini sağlayabilmek için bu forkliftlerin çatal kollarına daha çok özen gösterilir. Dar alanlarda kolay manevra yapabilmesi için uygun tekerlekler kullanılır. Diğer bir kullanımı kolay ve hafif olan forklift türü ise transpaletlerdir. Genel olarak marketlerde küçük rafların düzenlenmesi için kullanılan bu forkliftler oldukça kullanışlı olabilmektir.

Forklift Türleri

Forklift Türleri

Transpaletler de çatal kollu kısımları bulunmaktadır ve sadece eşyaların kaldırıp indirilmesini sağlamaktadır. Tekerlek kısımları bulunmamaktadır. Kiralık forklift Başakşehir olarak aramış olduğunuz bütün özelliklerdeki forkliftlerin kiralamasını sağlamaktayız.

Forkliftin Yapı Elemanları

Forkliftleri oluşturan yapı elemanları hemen hemen bütün forkliftlerde aynı olmaktadır. Şasi bütün forkliftlerin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Ayrıca şasinin üzerinde operatör kabini ve motor gibi elemanlarda olmak zorundadır. Forkliftlerin dengesini sağlayabilmek için denge ağırlık elemanı da mutlaka bulunması gereken bir parçadır. Denge ağırlık elemanı forkliftin arka kısmında veya gövde kısmında tutturulmuş olarak bulunmaktadır. Böylece forkliftte taşınan eşyanın dengeyi bozarak zarar görmesini engellemek mümkündür. Denge ağırlık elemanı forkliftin taşıyacağı maksimum yüke göre ayarlanmaktadır. Forkliftlerde bulunan bir diğer alan operatör kabinidir.

Operatör kabini forklift kullanan kişinin herhangi bir durumda zarar görmemesi için kapalı şekilde tasarlanmıştır. Operatör kabini içerisinde operatör koltuğu da bulunmaktadır. Operatör koltuğunun dönebilir özellikte olması forklifti kullanırken kullanım amacına göre hareket ettirmeyi sağlamaktadır. Bunun dışında forklifte bulunan diğer önemli kısım ise forkliftin direksiyon kısmıdır. Forklift direksiyonu arabalardaki gibi yuvarlak değil topuz şeklindedir. Topuz şeklinde olmasının sebebi tek elle kullanımı sağlayabilmektir.

Çünkü bir el ile direksiyonu kullanırken diğer el ile forkliftin kullanımı için gerekli olan diğer aksamları kullanmanın mümkün olması gerekmektedir. Ayrıca forkliftlerde bir de asansör sistemi bulunmaktadır. Bazı durumlarda bir bazı durumlarda iki özel durumlarda ise 3 pistonluya kadar olan forklift asansörleri bulunmaktadır.

Forklift Satın Almak Mı Kiralamak Mı Daha Avantajlıdır?

İnsanlar forklift türü iş makinalarına ihtiyaç duydukları zaman satın almaya kalkışırlarsa fiyatlarının oldukça yüksek oldukları görülmektedir. Tam bu sırada forklift kiralayan firmalar devreye girmektedir. Burada önemli olan forklift kiralamanın mı satın almanın mı daha avantajlı olduğuna karar verebilmektedir. Forklift kiralamak tabii ki de satın almaya göre daha avantajlı. Çünkü sigortası, vergi gibi birçok işlemden muaf bir şekilde kiralık forklift kullanabilmeniz mümkündür.

Başakşehir Forklift Çalışması

Başakşehir Forklift Çalışması

Firmamız Başakşehir kiralık forklift olarak forklift kiralama konusunda hizmet veren başarılı bir firmadır. İstemiş olduğunuz tüm özelliklere sahip çeşitlerimiz elimizde bulunmaktadır. İstediğiniz forklifti kiralamadan önce bizlerle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Kararınızı verdikten sonra forklift işlemini gerçekleştirerek sizlere teslimatını yapmaktayız.

Forklift Kiralama Fiyatları

Kiralık forklift Başakşehir olarak forklift kiralama fiyatları için forkliftin özelliklerine, sayısına ve kiralama süresine göre farklı fiyat listelerimiz bulunmaktadır. Sizler hangi tür bir forklift istediğinize karar verdikten sonra bizle iletişime geçerek kaç gün süreyle istediğinizi belirttiğiniz takdirde sizlere fiyatlarımız sunulmaktadır. Firmamız her türlü konuda olduğu gibi bu konuda da hassasiyet göstererek sizlere uygun fiyat garantisi vermektedir.

Sahip olduğumuz ve kiralamak için piyasaya sürdüğümüz forkliftlerin bütün resmi işlemleri gerçekleştirilmiş olup bakım ve onarımları da yapılmaktadır. Sizlerden de forklift kiralama sırasında eğer trafiğe çıkacak bir forklift ise ehliyetini, eğer kapalı alanda kullanılacaksa operatör kullanım belgenizi gördükten sonra forklift teslimatını yapmaktayız.

Forklift Nasıl Kullanılır?

Forklift kullanımı için özel bir eğitim almak gerekmektedir. Özellikle trafiğe çıkılabilecek tarzdaki forkliftlerin kullanımı için muhakkak bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’nın vermiş olduğu kurslarda eğitim alarak forklift ehliyeti almak gerekmektedir. Kapalı alanlarda sadece istifleme ve kaldır indir işlemleri için kullanılacak olan forkliftler için ise forklift ehliyetine gerek yoktur. Böyle bir durumda forklift operatör kullanım belgesi almanız yeterli olmaktadır. Sabiha Gökçen araç kiralama

Operatör kullanım belgesi veren kurumlardan bunun sertifikasını aldıktan sonra forklift kullanmaya izniniz olacaktır. Unutmamak gerekmektedir ki güvenlik ve işçi güvenliği her şeyden önce gelmektedir. Forkliftte de çok ağır yükler kaldırılıp indirileceği için herhangi bir kazanın oluşmaması için bunu muhakkak bilgili kişilerin yapması oldukça önemlidir. Dikkat ederek forklift kiralama işlemini gerçekleştirirseniz herhangi bir kaza ortaya çıkmaz ve kolay bir şekilde eşyaların taşınması sağlanabilir.

Call Now ButtonTıklayın Hemen Arayın