Tüm İstanbul Semtlerine Günün Her Saati Kiralık Forkliftler
Hedef forklift olarak tüm müşterilerimize Kiralık forklift hizmetini en hızlı şekilde sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Aşağıdaki butondan hizmet verdiğimiz forklift kiralama bölgelerimizi görebilirsiniz.
Kiralık Forklift Bölgelerimiz

Esenler Kiralık Forklift

Anasayfa » Esenler Kiralık Forklift

İş yerlerinde insan gücünün taşımakta ve istiflemekte yetersiz kaldığı  eşyaların taşınması ve istiflenmesi için kullanılan iş makinesine forklift denir. Taşıma kapasiteleri 1ton- 40 ton arasında değişiklik göstermektedir.  Kısa mesafede taşımacılık işlerinde kullanılmaktadır.  Uzun mesafe taşımacılıkta dezavantaj oluşturur ve kullanılmaz. Taşınabilecek yük miktarı belirli olduğu ve hızı fazla olmadığı için uzun mesafe için kullanışlı değildir. Forklift kullanımı son yıllarda giderek artış göstermektedir. İş makineleri kullanımında büyük avantajlar sağlar. Ancak bu makineleri satın almak için her işletmenin bütçesi yeterli değildir. Bütçesi yeterli olmayan firmalar kiralama firmalarında bu iş makinelerini istedikleri zaman kiralayabilir. Kiralık forklift Esenler bu hizmeti alabileceğiniz noktalardan birisidir. İşten ve zamandan tasarruf edebilmek için forklift kiralama hizmeti alabilirsiniz. Günümüz teknolojisi sayesinde pratik hareket edebilen ve kısa sürede tonlarca yükün istiflenmesini sağlayan makineler haline dönüştürülmüştür.

Esenler Kiralık Forklift

Esenler Kiralık Forklift

Forklift Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnşaat sektöründe ve taşımacılık sektöründe en çok kiralaması yapılan iş makinesi forklifttir. Esenler forklift kiralama işlemine olan talebin artması sektörde aksaklıkların yaşanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kiralama yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar;

  • İlk dikkat etmeniz gereken nokta iş makinesinin sunumu ve belgesidir. Belgesi ve sigortası olmayan makineyi kiralamamalısınız.
  • İş makinesi kiralama sözleşmesi imzalamayan firmalar güvenilir  değildir. Bu nedenle bu firmalar ile çalışmamalısınız.
  • Çalışma sahası küçük ve sınırlı ise gaz emisyonu olmayan iş makinesini kiralamanızı tavsiye ediyoruz. Maliyet olarak çok daha uyguna gelecektir.
  • Kapalı alanlarda akülü iş makinesinin kullanılması olası kazaları engeller. Can ve mal kaybına önlem almanızı sağlar.
  • İş yerinize yakın adresi olan kiralama şirketlerini tercih etmelisiniz. Zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Elektrikli, lpg, dizel ve benzin ile çalışan farklı makine çeşitleri vardır. İşe ve iş sahasına uygun olan modeller tercih edilmelidir.

Sıraladığımız kriterlere dikkat ederseniz kazanç sağlayacağınız iş makinelerini güvenilir ve uygun fiyatlarda kiralayabilirsiniz.

Esenler Forklift Kiralama

Esenler Forklift Kiralama

Forklift Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Forklift kiralamanın kullanıcılara sunduğu bazı avantajlar vardır. Ödemeleri aylık periyotlara bölerek düzenli ödeme imkânı elde edebilirsiniz ve bu sayede bütçe düzenlemelerini yapabilirsiniz. İş için toplu sermaye çıkarılmasına gerek kalmadan şirket bütçesine katkı sağlar. Kiralama işlemini yapan firma personelden ve zamandan tasarruf elde edebilir. Forklift Kiralama sözleşmesi sayesinde ekstra evraklar ile uğraşmaya gerek kalmadan muhasebe işlemleri görülebilir. Forklift giderlerini şirket gerekli evrakları hazırladıktan sonra masrafları göstererek vergiden düşebilir. İş makinesinin sigorta ve hasar giderleri tamamen kiralama hizmeti veren firmaya aittir. Kullanıcı firmalara ekstra maddi bir külfet getirmez. Yükleme işlerinin kısa zamanda daha düzenli şekilde yapılmasını sağlar. Bahsetmiş olduğumuz avantajlardan yararlanmak için mutlaka işinize uygun makine modellerini kiralamalısınız. Ayrıca hasarlı ve bozuk iş makinelerinin kiralanması maddi kayıplar yaşamanıza neden olur. Bu nedenle güvenilir firmalar ile iş yapmaya özen gösteriniz. Kiralık forklift Esenler avantajlı iş makinesi kiralama yapabileceğiniz adreslerden birisidir.

Forklift Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Esenler kiralık forklift kullanımı dikkatli ve özenli yapılması gereken bir işlemdir. İş makinesini mutlaka gerekli eğitimi almış ve sertifikası olan operatörlerin kullanması gerekir. Makine hareket halinde iken kolları yerden en az 20 santimetre yüksekte tutulmalıdır.  Açık alanda hareket eden makinenin hızı 20 km iken kapalı alanda bu hız 5 km ile sınırlandırılmalıdır. Yük kaldırma sırasında mutlaka makinenin korkulukları açık halde bulundurulmalıdır. Taşınacak olan yük miktarı paket sayısı ile değil yükün ağırlığı ile olmalıdır. Operatör iş makinesinin yanında olmadığı zaman makine çalışır halde bırakılmamalıdır. Gece çalışması sırasında  mutlaka etraftaki ışıklar ve makinenin kendi ışıkları açık halde kalmalıdır. Yapılan en büyük yanlışlardan birisi makinenin çatallarının üzerine binilmesidir. Çok tehlikeli bir durumdur. İş kazaları oluşabilir. İş kazaları can ve mal kaybına neden olabilmektedir.

Forklift Kiralama Hizmeti Nereden Alınır?

İnşaat, nakliye ve depoculuk sektörlerinin olmazsa olmaz iş makinesi forklifttir. Her iş sahasına uygun olan kiralık forklift modellerini güvenilir şekilde kiralayabilirsiniz. Sektöre olan ilginin ve talebin artması yeni kiralama firmalarının kurulmasına neden olmuştur. Ancak sigortalı ve kaliteli hizmet veren firmalar ile çalışma önemlidir. İhtiyacınız olan iş makinesi modelini Esenler kiralık forklift firmalarından kiralayabilirsiniz. Sektörde kiralama şirketlerinin sayısı fazla olsa da profesyonel ve sigortalı hizmet veren firmalar azdır. Maddi kayıp yaşamamak için bu firmalar ile iletişime geçmelisiniz. Esenler forklift kiralama ve kiralık vinç işleri genellikle yıllık yapılmaktadır. Yıllık ücret belirlenir ve kiralama sözleşmesi imzalanır. İş sahasının değişmesine ya da genişlemesine göre sözleşme süresinin bitiminde yeni modeller talep edilebilir. Bu nedenle geniş araç filosu olan firmalar ilk tercihiniz olsun.

Esenler Kiralık Forklift İşi

Esenler Kiralık Forklift İşi

Forklift Çeşitleri

Forklift elektrikli, dizel, lpg ve benzinli olmak üzere toplam dört farklı şekildedir. Çeşitleri sayesinde her türlü iş alanı için uygun makine bulunmaktadır.

  • Elektrikli Forklift

Akülü iş makinesi olarak da bilinmektedir. Genellikle iç mekân taşımacılığında tercih edilir. Sürücü koltuğu bulunan ve arka kısmında ağırlık dengesinin bulunduğu iş makineleridir. Bu modelleri kullanan kişiler iş kanununa uygun olarak operatörlük belgesine sahip olmalıdır. Yakıt tasarrufu özelliği sayesinde çok düşük maliyetlerde çalışmaktadır. Onarımı kolay bakımı çok basittir. Çalışırken sürtünme parçası çok azdır. Tehlikeli maddelerin iş sahasında da kullanılabilir.

  • LPGli Forklift:

Çalışma sahası açık alan olan iş yerlerinde kullanılır. Genellikle tekstil sektöründe kullanılmaktadır. Kısa periyotlar ile bakım yapılmalıdır. Gaz emisyonu en az altı ayda bir bakıma sokulmalıdır. Emisyon bakımı çok düşük maliyetlerde uygulanabilir. Bu nedenle çok sık tercih edilir.

  • Dizel Forklift

Çalışma alanları çok geniştir. Ağır tonajlara sahip yüklerde kullanılmaktadır. Genellikle inşaat sektöründe kullanılır. Bakımları diğerlerine nazaran maliyetlidir.  Düşük yakıt sarfiyatı nedeni ile kullanımına tercih edilir.

  • Benzinli Forklift

Yakıt türü benzin olan bu iş makinesinin yakıt tasarrufu maliyetlidir. Ancak uzun süre çalışma kapasitesi bunu tolere edebilmektedir. Nakliyeden inşaata birçok farklı sektörde kullanılabilir.

Foklift çeşitleri seçilirken kaldırılacak yük miktarı, çalışılacak iş sahasının genişliği ve yüksekliği, iş için gerekli olan personel sayısı ve işin ne kadar süreceği göz önüne alınmalıdır. Bu kriterler dikkat edilmediği sürece doğru iş makinesi seçimi yapılamaz. İş için makine seçiminde kararsız kalıyorsanız kiralama firmasından yardım isteyebilirsiniz. Yapmış olduğunuz iş sahası ile ilgili gerekli bilgileri vermeniz gerekir. Teknik ekip tecrübeleri ile sizi yönlendirecektir.

Call Now ButtonTıklayın Hemen Arayın