Tüm İstanbul Semtlerine Günün Her Saati Kiralık Forkliftler
Hedef forklift olarak tüm müşterilerimize Kiralık forklift hizmetini en hızlı şekilde sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Aşağıdaki butondan hizmet verdiğimiz forklift kiralama bölgelerimizi görebilirsiniz.
Kiralık Forklift Bölgelerimiz

Bayrampaşa Kiralık Forklift

Anasayfa » Bayrampaşa Kiralık Forklift

Forklift nedir, nerede kullanılır bu kelimeyi duyduktan sonra araştırmaktadır. Türkçe anlamı istif makinesi olarak geçen forklift eşya taşımak için kullanılmaktadır. Forklift eşyaları bir yerden alıp başka bir yere hem taşıyan hem de yerleştiren araçlara verilen isimdir. Bu araçların çatallı kol kısımları vardır ve belli bir mesafeye kadar eşyaları kaldırarak yerleştirme gerçekleştirebilir. Ortalama olarak forkliftlerin taşıma sınırı 1 ila 50 ton arasındadır.

Forkliftler belirli bir yüksekliğe kadar eşyaları kaldırıp yerleştirilme gücüne sahiptir. En fazla 5 metreye kadar eşya kaldırabilen forkliftler dönerek hareket edebilme kabiliyetine de sahiptirler. Forkliftlerin farklı birçok çeşidi bulunabilir ve ihtiyaca göre bu şekilde forkliftlerde herhangi birisi tercih edilebilirsiniz.

Forklift Hareketi Nasıl Sağlanır

Forkliftlerde kullanılan döner tekerlekleri sayesinde dönerek hareket etmeleri oldukça kolaydır. Ayrıca forkliftlerin çalışması için kullanılan yakıt türü de benzin, dizel LPG olabilmektedir. Ayrıca bazı forklift türlerinde akülü motorlar da kullanılabilmektedir. Forkliftler debriyajlı olarak kullanılabilmektedir. Bunun dışında tork konvektörlü, hidrostatik, elektrik motorlu forkliftleri de kullanan pek çok firma bulunmaktadır.

Forkliftlerde şanzıman, şasi diferansiyel gibi hareket elemanları bulunmaktadır. Fakat hidrostatik forkliftlerde ise şasi, diferansiyel gibi elemanlar bulunmamaktadır. Bunun yerine hidrostatik forkliftlerde hidrostatik pompa ve motor iletim işlemini sağlamaktadır.

Bayrampaşa'da forklift çalışması

Bayrampaşa’da forklift çalışması

Kullanım Alanlarına Göre Forklift Özellikleri

Forkliftler kullanım alanlarına göre farklı özellikler sergilemektedirler. Depolama için kullanılan forkliftler daha çok yukarıya ürün kaldırma özelliği geliştirilerek tasarlanmıştır. Bu forkliftlerin hareketinden ziyade istifleme özelliği olduğu için tekerlek kısımları buna göre ayarlanmaktadır. Forkliftin genişliği de depo gibi alanlarda rahat hareket edebilmesi için daha dar tasarlanmıştır. Depolama için kullanılan forkliftlere uzatmalı forklift de denilmektedir.

Bu forkliftler dar yerlerde de çok rahatlıkla dönerek kullanılabilir. Büyük eşyaların depolanması için veya istiflemek ve taşımak için kullanılan forkliftler ise oldukça geniş ve büyük şekilde tasarlanmaktadır. Örnek verecek olursak konteynırları taşıyabilmek veya istiflemek için kullanılan forkliftler gayet büyük özellikte tasarlanmaktadır. Forkliftlerin diğer bir çeşidi ise transpaletlerdir. Transpaletler kapalı alanlarda yüklerin kaldırılıp indirilmesini sağlayan tekerlek sistemi olmayan çatal kollu aletlere verilen isimdir. Kiralık forklift Bayrampaşa firmamız aradığınız bütün özelliklerdeki forkliftlerin kiralanması konusunda yardımcı olmaktadır.

Forklifti Oluşturan Parçalar

Forkliftler kullanım alanlarına göre farklı özellikler gösterseler de hem içerik olarak hem genel olarak aynı parçaları içermektedir. Hemen hemen bütün forkliftlerde şasi olmak zorundadır. Şasi karoseri taşıyan parçaya verilen isimdir. Şasinin üzerinde operatör kabini, motor gibi elemanlar bulunmaktadır. Forkliftte olması gereken bir diğer yapı elemanı denge ağırlığıdır. Denge ağırlığı forkliftlerin taşıyabileceği maksimum ağırlığa göre ayarlanmış bir elemandır. Bu forkliftin herhangi bir yerine yerleştirilmiş olan bir parçadır.

Genel olarak forkliftin gövdesinde veya arka kısmında bulunur. Forklifte bulunan diğer yapı elemanları ise operatör kabini ve koltuğudur. Operatör kabini özellikle ağır yükleri taşıyan forkliftlerde kullanıcının kaza gibi durumlarla karşılaşmaması sağlamak, vücudunun zarar görmemesi için koruma amacıyla yapılmış olan küçük bölümlere verilen isimdir. Operatör kabininin içerisinde operatör koltuğu da bulunmaktadır. Forkliftlerde direksiyonda bulunması gerekmektedir. Bu forkliftlerin hareketi sırasında yönlendirmeyi sağlamaktadır. Forkliftlerin direksiyonu topuz şeklinde olmaktadır. Bunun amacı yönlendirme sırasında tek elin boşta kalmasını sağlamaktır. Forkliftlerde bulunması gereken diğer yapı elemanları tabii ki asansörüdür.

Bayrampaşa Forklift

Bayrampaşa Forklift

Asansörler kaldırma için, koruma için Çatallar, çatal taşıyıcılar ve kaldırma pistonundan oluşur. Asansörlerde bir ya da iki tane piston bulunur. Daha büyük boydaki eşyaların taşınması için kullanılan forkliftlerin asansörlerin 3 piston da olabilir.

Forklift Kiralamanın Avantajları

Forklift gibi bazı makinaların satın alınması oldukça yüksek maliyetli olabilmektedir. Özellikle bu aletlerin kısa süreli kullanımlarında aleti satın alıp daha sonra da boşta kalması mali açıdan kişilerin çok fazla tercih etmediği bir durumdur. Böyle durumlarda forklift araç kiralama sistemi daha mantıklıdır. Kiralık forkliftleri aldığınız zaman kullanım süreniz boyunca kullanıp daha sonra tekrardan firmalara teslim edebilirsiniz.

Kiralık forklift Bayrampaşa olarak bizler de bu kiralama işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. İstediğiniz özelliklerde forkliftleri belirlenen süre aralıklarına göre kiralama işlemini gerçekleştirmekteyiz. Forklift kiralama işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman sigorta, vergi, aracın bakımı gibi işlemlerden muaf olduğunuz için kiralama sizler için daha avantajlı olacaktır. Ayrıca forklift kiralama işlemlerinizi yaptığınız sırada kullanıp daha sonra boşta kalması da dezavantaj olduğu için kiralama işlemi daha doğrudur.

Forklift Kiralama Fiyatları

Forklift kiralamada en çok merak edilen şey fiyat noktasıdır. Firmamız forklift kiralama konusunda forkliftin özelliklerine göre fiyat listesi belirleyerek kiralama işlemini gerçekleştirmektedir. Bunun dışında forklifti kiralayacağınız süre ve forklift sayısına göre de fiyatlarımız farklılık göstermektedir. Forklift kiralama Bayrampaşa olarak fiyatlarımızla ilgili ayrıntılı bilgileri bizlerle iletişime geçerek alabilmeniz mümkündür. Firmamız günlük, haftalık aylık ve yıllık olarak forklift kiralama işlemlerini gerçekleştirmektedir. Burada firma yetkililerimiz ile görüştünüz zaman kiralama süreniz forklift sayınız ve forklift çeşidine göre fiyatlarımız ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kiralık Forklift Bayrampaşa

Kiralık Forklift Bayrampaşa

Hangi Tür Forklift Kiralamaktayız

Firmamız her türlü forkliftin kiralamasını gerçekleştirmektedir. Depolama işlemi için kullanacağınız küçük boyuttaki forkliftlerin kiralamasını sağladığımız gibi konteyner gibi büyük eşyaların taşınması ve istiflenmesi için kullanılan büyük boydaki forkliftlerin kiralamasını da gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca market gibi yerlerde sadece istifleme ve kaldırmak için kullanılan transpalet forkliftlerin de kiralanması konusunda yine hizmet vermekteyiz.

Hangi forklifte ihtiyacınız olduğunu belirttikten sonra firma yetkililerimiz sizlere forklift özelliklerimiz ve kiralama fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgileri vererek işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bütün makinelerin bakımları, düzenlemeleri yapılarak sizlere teslimatı gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir sorun yaşamanız halinde forklift değişimi gerçekleştirilerek işinizin aksamaması için yedek forkliftlerimiz de bulunmaktadır.

Forklift Kullanımı Güvenli Mi?

Forklift de aynı diğer iş makinelerinde olduğu gibi kullanıcılarının bu konu ile ilgili eğitim almış kimseler olması oldukça önemlidir. Forklift operatörleri bu konu ile ilgili eğitim almazlarsa yük taşıma sırasında hem yükün hem de kendi sağlıklarının tehlikeye girme durumları ortaya çıkabilir. Bu sebep ile forklift kiraladığınız zaman bizler de kullanıcı ile ilgili ayrıntılı bilgi alarak bu kiralama işlemini gerçekleştirmekteyiz.

Böylelikle herhangi bir iş kazasının olmasının önüne geçmekteyiz. Forklift kullanıcıları eğer trafiğe çıkacaksa mutlaka forklift ehliyetine sahip olmaları gerekmektedir Fakat eğer kullanıcı trafiğe çıkmayacak sadece İstifleme ve kapalı alanda taşıma işlemi gerçekleştirecekse operatör belgesi alınması yeterlidir. Firma olarak bizler bütün işlemlerinizi resmi olarak gerçekleştirdiğimiz için kiralama yaptığımız zamanda kiralama yaptığımız kimselerin resmi olan bu ayrıntısına dikkat etmekteyiz.

Call Now ButtonTıklayın Hemen Arayın