Tüm İstanbul Semtlerine Günün Her Saati Kiralık Forkliftler
Hedef forklift olarak tüm müşterilerimize Kiralık forklift hizmetini en hızlı şekilde sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Aşağıdaki butondan hizmet verdiğimiz forklift kiralama bölgelerimizi görebilirsiniz.
Kiralık Forklift Bölgelerimiz

Avcılar Kiralık Forklift

Anasayfa » Avcılar Kiralık Forklift

Forklift, insan gücünün yetmediği kadar ağır olan yüklerin, kaldırma, taşınma, bir yere yükleme ya da istiflenmesi gibi amaçlarla kullanılan, bu işlemi çatalları aracılığıyla yapan iş makinalarıdır. Forkliftlerin önünde bulunan çatallar yükün altına girerek kaldırır ve yükleme, istifleme işlemini yapar. Forkliftler, forklift operatörü tarafından kullanılır, 10 km üzerinde hız yapamaz ve trafiğe çıkması yasaktır olan iş makinalarıdır. Yarım ton ile 40 ton arası yük taşır fakat engebeli ve çamurlu arazilerde çalışamaz. Forkliftler şantiye, depo ve fabrikalarda yükleme, kaldırma ve istifleme işlemleri için kullanılırlar.

Forklift Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Forklift kullanımında güvenlik açısından dikkat edilmesi gereken hususlar vardır:

  • Forklift bir operatör tarafından, güvenlik amacıyla baret, gözlük ve operatör giysisi giyerek kullanılmalıdır.
  • Forkliftler de koruyucu tepe korkuluğu bulunmalı, operatör gerekli önemleri alarak forklifti kullanmalıdır. Forklift hareket ederken çatalları yukarıda olmamalıdır.
  • İnsan taşımak amacıyla kullanılmamalıdır.
  • Uygun koşullarda kullanılmalı, yük yokuş yukarı taşınırken ileri doğru hareket etmeli, yokuş aşağı taşınırken geri doğru hareket ettirilmelidir. Rampalarda dönüş manevrası yapılmamalıdır.
  • Forklift çalışır durumda iken tek edilmemeli, yük kaldıran mekanizmanın altına kimse girmemelidir.
  • Forkliftin taşınması için uygun olmayan yükler taşınmamalıdır.

Forklift kiralama işi yapan Avcılar kiralık forklift firmamız güvenli bir şekilde forklift kullanım imkanı sunmaktadır.

Avcılar Kiralık Forklift Faaliyetleri

Avcılar Kiralık Forklift Faaliyetleri

Tasarımına Göre Forkliftler

Karşı dengelememeli forkliftler: Yükü kaldırmak için kullanılan çatal makinanın önünde çıkıntı yapar ve başka bir kol ya da ek parçaya ihtiyaç duyulmadan kaldırma ve taşıma işlemini yapar. En çok tercih edilen forklift çeşididir. Bu forkliftlerin elektrikli, gazlı ve dizel yakıtla kullanılabilen çeşitleri vardır. Forklift arkasındaki dengeleme ağırlığı sayesinde yükü dengeli bir şekilde taşır. Elektrikle çalışan forkliftlere akü dengeleyici ağırlık olarak kullanıldığı için Ayrıca bir dengeleme ağırlığı kullanılmasına gerek kalmaz.

Üç tekerlekli forkliftler: Bu forklift çeşidi, arkasındaki ek bir tekerlek sayesinde ekstra manevra kabiliyetine sahiptir. Manevra kabiliyetinin çok iyi olma özelliği ile bilinir. Dar alanlarda çok verimli kullanılabilir. İç ve dış mekânlar için kullanıma uygundur.

Erişim forkliftleri: Kaldırma ve manevra kabiliyeti çok iyi olan forkliftlerdir. Dengeleyici bacakları sayesinde herhangi bir dengeleyici ağırlığa ihtiyaç duymayan forklift çeşididir. Çatal taşıyıcı üzerine kameralar olan modelleri de vardır. Bu sayede ekrana yansıyan görüntü ile operatör daha kolay çalışır. Dış mekânlarda kullanımı uygun değildir.

Transpaletler: Paletli yükleri kaldıran, 3,5 tona kadar kapasitesi olan kaldırmak amacıyla tasarlanan forklift çeşididir. Yüklerin kaldırılması ve yerinin değiştirilmesi için özellikle fabrikalarda kullanılır.

Yakıt Tipine Göre Forkliftler

Dizel forkliftler: Kullanımı çok yaygın olan dizelle çalışan forkliftlerdir. Açık alanlarda kullanım için idealdir. Yakıt ikmali düşüktür ama yakıt bitmeye başladığında doldurulması kolaydır. Dizelle çalıştığı için daha güçlü ve hızlı çakışır. Diğer forkliftlere göre ucuz ve bakımı kolay olduğu için çok tercih edilir. Fosil yakıt kullanıldığı için kapalı alanlarda kullanımı uygun değildir. Gürültülü çalışır ve Co2 gazı salınımı ile çevreye zarar vermektedir. Dar alanlarda da kullanımı zordur çünkü diğer modellere göre daha büyüktür.

Elektrikli forkliftler: Çevreye zarar vermeyen elektrikle çalışan forkliftlerdir. Kapalı alanlarda kullanılabilir ve bir yakıt istasyonuna ihtiyacı olmadığı için de daha avantajlıdır. Fosil yakıtla kullanılan forkliftlere göre daha avantajlıdır. Bataryası forkliftte denge sağladığı için ek bir denge unsuruna gerek yoktur. Gürültülü çalışma dezavantajı da yoktur.

LPG’li forkliftler: Yönetmeliklere uyma şartı ile kapalı alanlarda kullanılabilen, propan gazı ile çalışan forklift çeşididir. Denge yükü olarak kullanılan Yakıt deposu görüşü kapatabilir. LPG’li forklifti kullanan operatör dikkatli olmalı ve gaz kaçağı konusunda kontrolleri yapmalıdır. Soğuk havalarda fazla verimli çalışamaz. Kiralık forklift Avcılar firmamızda her ihtiyacınız için uygun forklift çeşidi bulunmaktadır. Bütün forkliftlerimizin her türlü bakim ve kontrolleri titizlikle yapılmaktadır.

Avcılar Kiralık Forkliftlerimize Yaptığımız Bakımlar

Bütün iş makinelerinde olduğu gibi forkliflerde de yüksek verim ve güvenli kullanım amacıyla yapılması gereken bakım ve kontrolleri vardır. Avcılar kiralık forklift firmamızda bütün forkliftletimiz titizlikle bu bakım ve kontrolleri yapılarak,  garantili bir şekilde hizmetinize sunulmaktadır. Bütün parçaların, günlük, aylık ve haftalık olarak kontrolleri yapılmaktadır. Günlük kontroller; motor yağı seviyesinin kontrolü,  kaldırma sistemi kontrolü, lastiklerin bakımı ve kontrolü, radyatörün bakım ve kontrolü, elektrik devresi ve motorun kontrolü, hidrostatik sistemin kontrolü günlük olarak yapılan kontrollerdir.

Avcılar Kiralık Forklift

Avcılar Kiralık Forklift

Aylık kontrollerde; hidrostatik soğutucu, radyatör ve motorun bütün bağlantılarının kontrolü yapılır. Aylık olarak forkliftin motor yağı ve yakıt filtresi değiştirilir, kaldırma sisteminin düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol edilir, direksiyon sistemin kontrolü yapılır,  elektrik devrelerinin de aylık bakımı yapılarak güvenli ve verimli kullanım imkânı sağlanır. Bütün bakım ve kontrolleri titizlikle ve özenle yapılan tüm forkliftlerimizle işlerinizi kısa sürede ve güvenli bir şekilde sonlandırabilirsiniz. Sizlere sorunsuz hizmet garantisi sunan firmamızdan ihtiyacınıza en uygun forklift kiralama hizmetini seçerken göz önüne almanız gereken unsurlar şunlardır.

Avcılar’da Forklift Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli

Forklift seçerken bakımlı ve donanımlı olmasına dikkat ettiğiniz kadar özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Birçok çeşidi ve modeli olan forkliftleri inceleyerek, işinize en uygun olanı tercih etmelisiniz. Firmamızdan kiralayacağınız modern ve donanımlı forkliftlerimiz arasından ihtiyacınız için en uygun forklifti seçerken şu hususlara dikkat etmelisiniz.

  • Kullanım alanına en uygun yakıtla çalışan forklifti seçmelisiniz. Örneğin kapalı alanlarda kullanılacaksa fosil yakıtla çalışan bir forklift tercih edilmemelidir.
  • Forkliftin kaldırma yüksekliği kapasitesini inceleyerek seçim yapmalısınız.
  • Forkliftin kaldırma kapasitesini dikkat ederek seçim yapmalısınız.
  • Kullanılacak arazinin özelliğine en uygun forklifti seçmelisiniz. Seçilen forkliftin tekerlekleri arazi şartlarına uygun olmalıdır.

Avcılar Kiralık Forklift İhtiyaçlarınız İçin Hizmetinizdeyiz

Avcılar kiralık forklift firması olarak, birçok forklift çeşidimizle hizmetimizdeyiz. Uzun yıllardır hizmet verdiğimiz bu sektör de her geçen gün daha tecrübeli ve donanımlı hizmet vererek kendinizi geliştirmeye devam ediyoruz. Birçok kişiyle günlerce sürebilecek işlerinizi kiralık vinç ve forklift Avcılar firmamızdan kiralayacağınız forkliftlerimizle çok daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Böylece hem zamandan hem insan gücünden tasarruf edersiniz. Bütün forkliftletimizle işlerinizi sorunsuz bir şekilde bitirebilme garantisi veriyoruz.

Bütün forkliftlerimizin günlük, haftalık ve aylık bakımlarını aksatmadan yapıyoruz. Her türlü forklift ihtiyaçlarınız için sizleri de firmamıza bekliyoruz. Sizler de firmamızla iletişime geçerek kaliteli hizmetimizden faydalanabilir, kiralık forklift çeşitlerimizden ihtiyacınız olanı günlük, haftalık ya da aylık kiralayabilirsiniz.

Call Now ButtonTıklayın Hemen Arayın